Gitme kal bu şehirde…

22/10/2019 13:16 5394

Adana Demirspor’un geldiğimiz noktada, sportif başarısını istemek;  Başkan, Yöneticiler ve en çok ta taraftarın en büyük hakkı.

Tabi bu duruma nasıl gelindiğinden çok, önceki gün üzüntüsünden ne yapacağını bilemeyen ve ‘olmuyor’ diyen Başkan Murat Sancak’ın, görevden affını istemesi konusu üzerinde durmak istiyorum. Adana Demirspor’un kapısına kilit vurulmasın diye günlerce bas bas bağırdık. İşadamlarını, kentin başta Vali Mahmut Demirtaş olmak üzere tüm kurmaylarını göreve davet ettik.

‘Adana’nın en büyük değerlerinden birinin göz göre göre yok oluşunu izlemeyin birşeyler yapın’ dedik. Çeşitli girişimler neticesinde işadamı Murat Sancak, başkan olmaya ikna edildi.

İkna edilirken de bir çok sözler verildi.

İşadamları, belediye başkanları oda, STK başkanları, kentin ileri gelenleri, kent siyasetçileri, destek olacaklarını belirttiler.

Çok güzel bir başlangıç yaptı Adana Demirspor ve yeniden hayata döndü.

Geçtiğimiz sezon şampiyonluğu kıl payı kaçırdık. Bu arada takımda futbolcu ve teknik kadroda çeşitli değişiklikler de yaşandı.

Ne olduysa oldu baktılar ki Murat Sancak iştahlı gelmiş Adana Demirspor’u da sevmiş.

Her şeyi üzerine yıkıp herkes bir kenara çekildi.

Sportif başarı da bu sezon henüz gelmedi.

Bugün itibariyle son 3 hafta da 7 puan kayıp. Adana Demirspor zirve yarışında geride kaldı.

Sportif başarı isteyen ve taraftara şampiyonluk sözü veren Başkan Murat Sancak doğal olarak bu durumu kabullenmiyor.

Camia ayakta.  

Peki ya futbolcular?

Hiç birinin sesi sedası çıkmıyor.

Ben bir Arma sevdalısı olarak yazıyorum bu cümleleri.

Benim için şampiyonluktan önce gelen, kurumsallaşma ve altyapıdır. Sayın Başkan bu iki konuda da çok büyük başarı yakaladı. Gerçekten bir kurumsallaşma değişimi yaşandı kulüpte.

Ve daha yapılması gereken bir çok şey var. Altyapı projesi 3 yıl sonra meyvesini vermeye başlayacak. Başkan Murat Sancak’ın başlattığı bu altyapı hamlesi yarım kalmamalı.

Sayın Başkan ‘sabır sabır’ dedi.

Şimdi biz de kendisinden sabretmesini bekliyoruz.

Evet vermiş olduğu bir şampiyonluk sözü var. Ama biz taraftarlar için her şeyden önce arma sevgisi gelir. Şampiyonluk varsın olmayıversin. Ama kulübü kurumsallaştırıp bunca para harcayıp, yüreğini ortaya koyup, sonra da bırakıp gitmek sana yakışmaz başkan.

Bize sadece maddi değil, manevi olarak da çok destek verdin. Allah senden razı olsun.

Almış olduğun karara saygımız var, ama veto hakkımız da var. Bırakmanı istemiyor ne Adanalılar, ne de taraftarlar. Biz de veto hakkımızı kullanacağız ‘bizi bırakıp gitme’ diyeceğiz.

Yarım bırakma bizi başkan, hepimizin duası var sana.

 

Gitme kal bu şehirde.

 

 

Bir sözüm de Adanalı işadamlarına, belediye başkanlarına, oda, STK başkanlarına, kentin ileri gelenlerine, kent siyasetçilerine;

Verdiğiniz sözleri tutun…