Gençlere imkan verip ellerinden tutmak…

29/03/2021 07:10 1541

A Milli futbol takımımızla gurur duyuyoruz. Dünya kupası elemelerine Hollanda’yı yenerek başladı ve son maçta da Norveç’i devirdi. Bizim çocukları izlerken onur duyuyoruz.

Tabi her iki maçı da dikkatle izlerken Türkiye’de altyapılarda yetişen oyuncuların başarılı futbolu ve skora etki etmeleri ayrıca cımbızlanacak başlık. Demek yetişiyor ve başarılı bir şekilde formalarını ıslatabiliyorlar. Yeter ki ellerinden tutulsun ve şans verilsin.

 

Önceki gün Büyükşehir Belediye Spor kulübü Başkanı Kadir Özdemir ile kısa sohbetimiz oldu. Hem de yerinde. Belediye Başkanı Zeydan Karalar liderliğinde altyapıya odaklanıp kolları sıvadıklarını dile getirdi. Bir çok başlığı da detaylandırdı. Tabi Atatürk spor salonun da bu forma altında spor yapan onlarca genci de görünce de mutlu olmamak elde değil.

Gençliği spora yönlendirmek, onlara spor yapma imkanı sağlamak, eğitimlerini vermek, doğru insan olmalarında katkı sağlamak tabi ki Belediyelerin birinci önceliğidir. Kadir Özdemir başkan da bu anlamda yaptıklarını anlatıp uygulamadaki görüntüleri net bir şekilde öne çıkardı.

A Milli Futbol takımımızın oyuncularını görünce de umutlanıp, heyecanlanıyoruz. Daha nice gençler yetişiyor bereketli topraklarda. Ellerinden tutan oluyor işte. Yeter ki ilerleyen zamanlarda bin bir zorluklarla yetişen bu gençlerimize şans verelim.

Sağlıklı ve başarılı gençler gümbür gümbür geliyor.

Bu anlamda emeği geçenleri kutluyorum. Kadir Özdemir Başkan yapılanları anlattı. Tabi ki Başkan Zeydan Karalar’ın sunduğu imkan, gerideki antrenörler ve bir çok personelin emeği var.

Bu gençlerimizi iyi yerlerde gördüğümüz de teşekkür edeceğimiz bir çok isim olacak…