Gençler umut veriyor

17/10/2018 21:03 2274

Bayanlar Basketbol 1. Ligi'nin yeni takımı Gündoğdu Adana Basketbol, sezonun 2. müsabakasında seyircisinin önüne Fenerbahçe müsabakasıyla çıkıyor. Adnan Menderes Spor Salonu'nda 20 Ekim Cumartesi saat 14.00'te başlayacak müsabakaya oldukça iddialı hazırlanan takımda hedef, iyi basketbol oynayarak lige iyi bir giriş yapmak olacak. Sezonun ilk müsabakasında Kocaeli'nde Kocaeli Belediye takımına 83-75 kaybeden Gündoğdu ABK'nın hedefi bu yıl ligi tanıyarak lige tutunmak olacak.

Antrenör Olcak Orak tarafından çalıştırılan takımın Türk oyuncularının tamamı genç ve istikbal vaat eden oyuncular olarak göze çarpıyor. Nihan, Zeynep, Manolya, Sevgi, Kübra ve Bensu ile Türk oyuncu kadrosuna sahip takımda Gabriela, Olesia, Boyd yabancı oyuncular olarak ter döküyor.

Fenerbahçe müsabakasında tek hedef iyi basketbol oynayarak, hedef maçlarına daha iyi çıkmak olacak. Ligin şampiyon adaylarından Fenerbahçe, Adana'ya oldukça iddialı geliyor. Adanalı oyunculardan Pelin ve Tilbe'nin buradaki performansları da oldukça merak edilen konu olarak göze çarpıyor. Seyircinin de desteğini arkasına alacak Adana Basketbol takımında hedef, daha önce de söylediğim gibi, iyi basketbol oynayarak seyircisine merhaba demek olacak.