Genç sporcuların spor yapacağı yer kalmıyor…

24/06/2021 21:22 542

Buradan spor ile ilgili güzel şeyler yazmak isterdim. Ancak pek iç açıcı şeyler olmadığı için buradan spor ile ilgili Adana gençliğine iyi şeyler yazamıyorum.

Bizim gençliğimiz de Atatürk parkının yanında “Gençlik sarayı” adında spor kompleksi vardı. Gençlik sarayında iki basketbol sahası, tenis kortu ve kütüphane bulunurdu. Adanalı, en az 7 ay buradan faydalanırdı. Akşam aydınlatmalarda açılırdı.

Adana Demirspor, Çukobirlikspor, Güney Sanayi takımları bu alanda turnuvalar yaparlar, yüzlerce sporcu yetişirdi. İnsanlar akşam 17.00-21.00 saatleri arasında pırıl pırıl ışıklar altında sporlarını yaparlardı. O dönem Belediye, gençlik sarayını Atatürk parkına dahil ederek güzel tesisi yok ettiler.

Şimdi 5 Ocak Stadı ve tesisler yıkılarak Millet bahçesi yapılacak. Stat tribünün hemen altında “tribün altı” idman salonu diye bir  alan var. Yıllardır Adana Voleybolu, Basketbolu, Masa Tenisi, Boksu, Karetesi, Tekvandosu ve diğer dalları buradan faydalanıyor. Yapılacak Millet bahçesi dolayısıyla bu tesislerde maalesef yıkılacak. Bahsettiğim antrenman salonları  yıkılacak olması nedeniyle 50’ye yakın kulüp idman yapacak yer bulamayacaklar veya aramak zorunda kalacaklar. Bu tesis Seyhan ilçemizde olduğu için merkez olarak tercih edilen bir antrenman merkeziydi. Gençlik Spor Asım Savaş salonunu belki bu işler için açacaktır ancak buraya çok uzak olan bu tesis bence ihtiyaca cevap vermeyecektir.

“Spor Kenti”, “Sporcu Kenti” demek çok kolay ama bu zorlukları bilip de sessiz kalmak spora ihanettir. Gençlik Spor İl Müdürümüz Muzaffer Çintımar’ın iyi niyetinden hiç şüphemiz yok ancak Adana salon sporları çok büyük bir darbe alıyor ve hızla çöküş içerisine girer.

Asım Savaş, Nihat Geven spor salonları bence bu ihtiyaca cevap vermeyecektir.

Bir şeyi yıkmak çok kolaydır. Ancak yerine yenisini yapmadan yıkmak  bence bilgisizliktir. Özellikle Seyhan merkezde bu tip antrenman salonları şart. Yetkililer mutlaka düşünüp çareler üretmelidirler.

Bir kez daha yeniden düşünün ve planlayın…

Adana gençliği ve Adana’nın sporu için…