Geleneksel kahvaltı sofralarımız başladı

21/09/2020 20:05 3372

5 Ocak’ın klasikleşen ve kente damga vuran kahvaltılı toplantıları başladı. Bir beyin fırtınası şeklinde geçen ve fikirlerin tartışıldığı, kentte gündem oluşturan 5 Ocak Gazetesi kahvaltı sofraları, birçok projenin start almasına, bir çok yeni fikrin değerlendirilmesine vesile oluyor.

 

Adana’da sadece 5 Ocak’ın bu formatta yaptığı toplantılar, en az iki buçuk üç saat sürüyor. Bu süre zarfında da Adana enine boyuna tartışılıyor, değerlendiriliyor.

 

Bizim gazete olarak işimizin gücümüzün Adana olduğunu kentte hatta ülkede bilmeyen yok. Bir nebze de olsa kentimizdeki saklı kalmış, açığa çıkamayan sinerjiyi açığa çıkararak, enerjiye dönüştürebiliyor isek, ne mutlu bize.

 

Gazetemizin imtiyaz sahibi Savaş Çokduygulu’nun Adana hassasiyetini bilmeyen yoktur. Biz bu ailede her bir birey, Adana için Çokduygulu kaptanlığında, doğduğumuz, büyüdüğümüz, yaşadığımız, ekmeğimizi kazandığımız kentimize, nasıl bir katkı koyabiliriz mottosuyla çalışıyoruz.

 

5 Ocak gazetesi olarak kentimize kazandırdıklarımız şüphesiz ki tartışılmaz. Yeni sezonda klasikleşen kahvaltılı sofralarımıza geçtiğimiz Cuma günü başladık. Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Savaş Çokduygulu'nun moderatörlüğünde gerçekleşen, Adana gündeminin ele alındığı beyin fırtınasında, Haber Merkezi, Spor Servisi ve 20 kişilik dev yazar kadrosu ile ilk konuğumuz, Adana Valisi Süleyman Elban oldu. Adana’ya farklı bir perspektiften bakan Vali Elban, kentle ilgili planladığı projeleri, kentin ekonomisini, tarımını, kültürünü, tarihini farklı açılardan değerlendirdi.

 

Vali Süleyman Elban, 19 Haziran’da göreve başladı, bugün itibariyle kentteki görev süresi 97 gün oldu. Bu kadar kısa süre içerisinde Adana’ya ve Adana’nın sorunlarına bu kadar hakim olan Vali, açıkçası bizde heyecan yarattı.


Adana Valisi
Süleyman Elban ile 5 Ocak ailesi olarak 2,5 saatlik bir beyin fırtınası gerçekleştirdik. Neler söyledi, neler planlıyor, ayrıntıları orta sayfada okuyabilirsiniz.

 

Ancak ben üç önemli konuda yaptığı vurguyu burada belirtmek istedim. Birincisi Sayın Valimizin "24 saat yaşayan Adana" düşüncesini çok değerli buluyorum. Plan ve projeleri çok. Özellikle Adana’nın merkezinde bulunan, şehrin tarihi mücevheri Tepebağ konusunda.

 

Diğeri de “Adana adliyeden ibaret değil” , “Türkiye pek bilmiyor ama Adana’nın denizi var” , “Adana birçok şehrin insanı için umuttur, iştir, gelecektir. Böyle bilinir Türkiye’de Adana" cümleleri… Evet Adana’nın adliyeden ibaret olmadığını, Adana’da muhteşem güzelliklerde Akdeniz’e kıyı ilçeler olduğunu, Adana’nın iş, umut ve gelecek olduğunu Türkiye öğrenecek gibi görünüyor.

 

Son olarak da “Kente ağabeylik yapmak yerine kentin ağabeylerini bir araya getireceğim” ifadelerini kullandı. Bu da, Adana’ya verdiği değer ile birlikte, daha derin bir anlam içeren cümle kurarak kentin nasıl ileri gidebileceğine dair önemli bir tespiti Sayın Vali Süleyman Elban’ın.

 

Sayın Vali, bana göre ilerleyen süreçte, çok daha iyi bir Adana göreceğimizin işaretlerini verdi.
Adana’da başarılı çalışmalar yapacağına inanıyor ve Adana Valisi Sayın Süleyman Elban’a Adana için üzerimize düşen her konuda yanında olduğumuzu büyük bir samimiyetle ifade ediyoruz.