GECE DEMEM, GÜNDÜZ DEMEM

20/01/2020 22:10 4404

 

Göreve geldiğinden bu güne yoğun çalışan,

Gece gündüz demeden,

Bir an bile boş durmadan,

Onceliğini vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak için çalışmaya adayan

Havadan, karadan denetimleri sürdüren, Adana İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş’a  öncelikle başarılar diliyorum.

Ben hemen şu yorumu paylaşmak istiyorum, Bir yöneten  halkın içerisinde ise, halkı dinliyorsa, halkla oturup kalkıyorsa, halkın sofrasını  paylaşıyorsa, sokak, sokak geziyorsa  o yöneten başarıya mahkumdur. Böyle mahkumiyete ise  can kurban.

Sayın Adana  Emniyet Müdürü Zafer Aktaş’la  5 ocak Gazetesi'nin geleneksel toplantısında buluştuk. Bildiğiniz üzere 5 Ocak Gazetesi’nin  toplantıları  Adana'da çok konuşulur ve gündem oluşturur.5 Ocak Gazetes,’nın  dev yazar kadrosu ve emekçileri ile birlikte sayın Emniyet Müdürü Zafer Aktaş’la  Adana Asayişini değerlendirdik.

Benim sorum ise Sayın Emniyet Müdürümüze şunlar oldu.

-Halkın temsilcileri, muhtarlarla nasıl irtibat kurduklarını.?

-Gece Bekçisi  arkadaşlarımızın göreve başladıktan sonra gece saatlerinde işlenen   suç oranlarının düşüp düşmediğini sordum?

Sayın Adana  Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ise, gece  hırsızlık olaylarındaki suç oranının azalmasındaki neden gece bekçilerimiz dedi.  Aktaş 260 civarında daha bekçimiz gelecek, Bekçilerimizin sayısını biraz daha arttırtsak  daha iyi olacak. İlk  etapta  şehir merkezinde bekçi sayılarını arttırdık  ve güzel oldu, başlarda  vatandaşla bir uyum süreci yaşadılar, bekçilerimizi biraz yordular ama şu anda benimsediler,

Şu anda bekçilerimizi polislerimizle birlikte  gece uygulama yaptırıyorum. Bazı vatandaşlarımız özel güvenlikçi gibi görüyor bekçilerimizi. Bekçilerimiz mevzuat olarak kimlikte sorar, gereği neyse onu da yapar, Adanalı benimsesin, benim polisimin, bekçimin   gece saatlerinde sabaha kadar uygulamaları  var. sizler belki  uygulamaların  bir kısmını görüyorsunuz ama gece ummadığınız bir anda çevrile bilirsiniz.

Muhtarlarla ilgili ise, Muhtarlar toplantısı faydalımı, faydalı tabi ki, insanlar bir araya gelip konuşmalarının  büyük faydasını görüyoruz.  Muhtarlarımızla  her karakol mıntıkasında ayrı ayrı toplantı yaptım.  Karakol Amirleri ve İlçe Müdürleriyle beraber sorunlarını dinledi, Birde muhtarlar ile  iletişim ağı kurduk, bulundukları mahallenin karakol amirlerine, mahallede bir sorun varsa iletişim ağı üzerinden anında bilgiyi gönderebiliyorlar. Bunun dışında ben Merkez İlçe Müdürlerimizle  her gün sabah mutlaka toplantı yaparım. Benim İlimim hangi ilçesinde, hangi olay oldu, hepsinden haberim vardır, yani muhtarlarımızın sorunlarını ben her sabah ilçe müdürlerimin ağzından dinliyorum.