Gazişehir maçının öğrettikleri

04/02/2019 23:03 2441

Adana Demirspor çok hareketli bir camia her an yeni bir gelişme ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Örnek Yılmaz Vural’ın Gazişehir maçı sonrası ayrılışı gibi. Bu konuya daha sonra geliriz ancak biraz saha içine değinelim. Gazişehir maçı Adana Demirspor için öğreticiliği yüksek bir karşılaşma oldu. Mesela çıkan kadroda belli bir rotasyon vardı. Oyucularında doğru yerde oynaması son derece önemliydi.

Evet yeni transferlerde oynadı ama eskilerde takımda yer aldı. Özellikle Pote’nin kaptanlığında oyuncuların genel performansı üst düzeydeydi. Aslında bu şu anlama geliyor. Adana Demirspor’da forma giyen oyuncuların kalitesine diyecek yok takım olmayı başardığınızda o ruhla mücadele ettiğinizde gerisi zaten kendiliğinden geliyor. Karşınızda ki takım ise hayli güçlü bir kadrosu olan Gazişehir. Buradan bakılınca geçen hafta kötü bir skorla kaybedilen Denizli maçının moral bozukluğu da çabuk atlatılmış durumda.

Bir başka durum ise çok iyi oynadığınız hatta büyük fark olabilecek bir maçı son dakikaları yine eliniz yüreğinizde 3-2 galibiyetle bitiriyorsunuz. Yani bu sezon rahat bir maç izlediğimiz karşılaşma sayısı yok gibi bir şey zaten bu durumdan Murat Sancak Başkan da rahatsız. Başkan ve yönetimin Yılmaz Hoca konusunda bir tasarrufu oldu. Bu duruma saygı duymaktan öteye kimse geçemez tabi ki bu ayrılığın gerekçeleri var. Şimdi Adana Demirspor takımı önüne bakmalı ve yeni gelecek hoca ile hedefi doğrultusunda yoluna devam etmeli ve öylede olacaktır. Adana Demirspor’un başına hangi hoca gelirse gelsin hedefinin bu yıl yada gelecek yıl fark etmez şampiyonluk ve süper lig olduğunu unutmamalı. Ve tabiki Gazişehir maçında yakalanan olumlu hava asla bırakılmamalı.

Ben kendi adıma yeni transferlerinde takıma uyum sağlamasıyla puan kaybetmesi zor bir Adana Demirpor seyredeceğimizi düşünüyorum. Futbolcular ve taraftarlar Gazişehir maçında bu durumu yaşayarak öğrendiler. Özellikle futbolcular bu havayı bir şekilde kaybetmek istemez çıkışı sürdürür devamında ise hedeflenen noktaya gelinir.