Gazetecinin görevi protesto etmek değildir!

26/10/2021 20:53 713

Sivasspor karşılaşması geride kaldı.

Adana Demirspor kuralına göre oynadı ve yenemiyorsa da 1 puanı cebine koyup Adana’ya döndü. Kural böyledir; yenemiyorsan yenilmeyeceksin. 

Bu maçta da sonradan oyuna girenler takıma güç verdiler. Assombalonga  olsun Gökhan İnler olsun, Belhanda olsan Tarık olsun gereğini yaptılar.  Hakem düdüğü çalmadan maç bitmeyeceğine göre Montella sonucu değiştirmek için tüm kozlarına kullandı ve istediğini de aldı.

İşin garip  yanı Sivasspor’un ikinci yarıdaki durumuydu. Ne yerden kalktılar, ne futbol oynadılar oynattırmadılar; hakeme itirazın dozunu yükseğe çektiler, bağırdılar, çağırdılar ve maçı gerdiler. Tabi ki Montella’nın dediği gibi bu durum futbola olumsuz yansıdı. Skoru koruma adına bu yapılana Rıza hoca futbol diyorsa diyecek bir lafımız olmaz. Hatta hakemin Akintola’yı attığı pozisyonda Erdoğan’ı da kırmızı ile cezalandırması gerekirdi. Zira Assombalonga’ya kasıtlı olarak tekme attı!

Ya yerel medya!

Basın açıklaması için toplantı salonuna gelen Teknik Direktör Montella’ya açıklama yaptırmadılar. Havada kalan iddiaları sebebiyle topluca protesto edip toplantı salonunu terk ettiler. Bu durum kabul edilir şekilde değildir. Asıl saygısızlığı onlar yapmıştır. Gazetecinin görevi protesto etmek değildir. Oradaki ajanslar bile durumu protesto ediyor. Şaka gibi!

87 Yılından beri medyanın içerisindeyim. Kesinlikle bu durumu Adana’da ne yaşadık ne de yaşattık. Montella’nın suçu neydi ki açıklama yaptırmıyorsunuz?  Adana Demirspor’un yöneticileri var, hocası var. Bir olumsuzluk yaşandıysa gidip dile getirirsiniz. Gereken yapılır.  Öncelikle basın mensupları sağduyulu olmalıdır.

Sonuç olarak Adana Demirspor önemli sayılacak 1 puanı aldı. Şimdi Başakşehir maçı var. Bu maç futbolcunun maçıdır…