Galibiyete alışmak

10/11/2021 19:11 1531

Lig sonuncusu Balıkesirspor karşısında Adanaspor kritik bir galibiyet aldı. 
4 Hafta önce sahada ne yapacağını bilemeyen oyuncu grubu, aynı oyunu oynatmaya çalışan bir hoca grubu varken,Sait hocanın gelişiyle önce savunma yapmayı öğrenen,topa sahip olmaya çalışan en önemlisi rakipleriyle mücadele etmeye başlayan bir Adanaspor izlemeye başladık. 
Savunma hattı yine mükemmele yakın oynadı. Özellikle uyumlu ve kademe anlayışını öğrenmiş bir takım izlemeye başladık. Yenilen golde bir konsantrasyon kaybı dışında iyi oynadılar. 
Orta sahada Benasser,Celil ve Bruns pas organizasyonlarını doğru yapmaya çalıştılar. Benasser top tekniği yüksek ve kaliteli bir oyuncu fakat hala fazla kiloları var ve bunları atması lazım. Celil’e –maşallah-  diyelim. Orta sahada  gerçekten olmazsa olmaz bir oyuncu; rakibe basıyor, deyin yerindeyse ısırıyor ve topu olumlu kullanmaya çalışıyor. 
Bruns takıma iyice ısındı ve oynadıkça daha da iyi olacaktır…En büyük transfer Uğurcan’ı sağ tarafta oynatarak buldu Sait hoca; hem çok hızlı hem de sürekli bindirmeler yaparak rakibin dengesini bozmaya çalışıyor. Takım kanatlara indiği sürece sürekli pozisyon ve goller bulacaktır. 
Hücum hattına gelince; halen sıkıntılar devam ediyor. ileri 3’lü çok hareketsiz oynuyor.  Hareketli ve üretken olmaları gerekiyor. İlk 15 dakikada Adanaspor 2-0 öne geçebilirdi. Bir deplasman maçında ilk kez bu kadar pozisyon buldular.
Bu sezon ilk kez 2 maç üst üste maç aldı Adanaspor. Galibiyetler geldikçe oyuncuların özgüveni artacaktır, Futbolun doğrularını yaptığın zaman galibiyetler geliyor zaten. Ligin birinci kuralı, takım halinde savunma yapmaktır. Savunmayı yaptığın sürece golü her şekilde bulursun. Sait hocayla savunma yapmayı öğrendiler fakat hücumda eksiklikler var. Özellikle oyuncular birbirine pas atmama konusunda adeta yarış halindeler. Hocanın bu durumu daha da ilerlemeden çözmesi gerekiyor.
 Artık daha derli toplu bir takım izlemeye başladık. Ne yaptığını bilen, pas yapmaya çalışan, topu kanatlara taşımaya çalışan bir Adanaspor izleyenlere de keyif vermeye başladı. Ama henüz kazanılmış hiçbir şey yok; olması gereken puanın altında şuan. 
Milli maç arasında takım iyi hazırlanıp içerdeki Ankaragücü maçına konsantre şekilde çıkacaktır. Oyun disiplinini ve mücadeleyi bırakmadan devam…