Futbolcu isterse…

14/03/2020 02:46 186

Son şampiyonluğu hatırlıyorum.

Sezon başından,  kupanın  Mavi Lacivertli kollar üzerinde göğe yükselişine kadar olan bölüm…Kare kare unutulmayanlar köşesinde sürekli tozu alınıyor.

Hani geriye dönüp o anları hatırladığımız da klasik bir söz vardır ya ,”inanlar ordusu…” diye…O şampiyonluğun temeliydi bu işte. Bir grup inanmış futbolcu topluluğu mücadele ede ede getirdi o şampiyonluk kupasını Adana’ya.

O sürecin ana özeti;  futbolcu isterse  elde edemeyeceği bir şey yoktur. Ancak yeter ki istesin. Hatırlayın o kadar maddi sıkıntılar yaşandı ve futbolcular buna rağmen çıkıp o mücadelelerini hiç eksiltmeden çıtayı düşürmeden başardılar.

Emeği geçenlere selam olsun…

 

Zaman su gibi akıyor.  O kadroda  bulunan bir çok oyuncu faal futbol yaşamını sürdürüyor. Bir kaçı antrenör oldu.  Ve yerlerine bir çok futbolcu geldi. Kimisi taraftarın gönlüne  yer etti. Kimisinin adı dahi anımsanmıyor.

Ve bugün…

Şöyle bakıyorum da başka takımda olsalar ,”Keşke bizde olsa…” diyeceğimiz futbolcular…İmrenilecek bir kadro desem yeridir. Ancak bir türlü o istenilen istikrarı sağlayamadılar.  Bazen o büyülü formayı giymek başarıyı getirmiyor.  Bazen de sizin o formayı başarıya götürmeniz gerekiyor. İşte böyle bir dönem yaşıyoruz.  Bunun ana kuralı da birlik, bağlılık, bütünlük, takımdaşlık ve omuz omuza mücadeleden geçiyor.  Yani  AİDİYET…

Yıllardır bunu gördüm, bunu anlarım… Anlattığımı sağlayan takımlar başarılı oluyor. Aksini yazmaya gerek yok.

Son şampiyonlukta bir pankart dikkatimizi çekti. Final maçı yani şampiyonluk karşılaşmasında  takımın kilit ismi Hasan Emre Balcı’nın söyleşi de dile getirdiği bir sözü taraftarlar pankart yapmıştı. Tribüne asılan devasa pankartta, “HERKES BİZDEN İYİ OYNAYABİLİR. AMA KİMSE BİZİM KADAR İNANAMAZ…” yer aldı.  Bu ifade başarının anahtarıdır.

İşte böyle demişti Hasan Emre Balcı…Dediği gibi de oldu ve inandıklarını elde ettiler ve o kupayı Mavi Lacivertli kollar arasında göğe kaldırdılar.

Her dönemin bir hikayesi var.  Bu kadar önemli isimlerin bir araya geldiği şimdiki Demirsporlu oyuncuların da bir hikayesi olmalı. Koskoca 27 hafta geride kaldı. Hikayenin sonunu getirmek için sadece 7 hafta kaldı.

Evet hikaye yazmak için futbolculardan bir söz bekliyoruz…