Forvetttt

09/02/2022 18:01 1342

Bir takımın en önemli gücü hücum hattındaki bitirici golcüsüdür.

Adanaspor maalesef her hafta santraforsuz oynuyor. Bunu Menemen maçında da gördük. Maça çok iyi başlayan ve ilk yarı hiç pozisyon vermeyen bir takım Adanaspor izledik. Özellikle ilk 7 dakikada sağ taraftan 3 defa geldik ve Tetteh olmadı. Gereken pozisyonların hiç birinde yoktu maalesef. Rakip stoperleri aldatmak için öne koşu atıp arkaya gitse boş kaleye golü atacaktı ama sezon başından beri dediğim gibi Tetteh bu takımın forveti olamaz.

Maçın geneline baktığımızda kazanabileceği maçı acemice hatalar yüzünden kaybetti. Özellikle Celil’in laubali penaltı atışı ve sonrasında tekte golü yapamaması akıl alır gibi değil. Rakip bu ligin bana göre en kötü takımlarından biri. Böyle bir rakip yakalamışken o golleri atacaksın. İşte iyi santrafor böyle maçlarda öne çıkar. Savunma anlamında belli bölüme kadar iyi oynadı takım ama Evren’in yaptığı acemice pozisyon hataları ve müdahalesi rakibin üstünlük kurmasına neden oldu. 10 kişi kaldıktan sonra bile golü bulup pozisyonlar yakalayan takım yine Adanaspor’du.

Maçın hakemi maalesef bu kadar net pozisyonda penaltıyı vermeyerek en azından 1 puanı engelledi. Yan hakem o çekmeyi nasıl görmedi ya da görmek istemedi gerçekten inanılır gibi değil!

Takım 2 haftada 6 puan kaybederek büyük prestij kaybetti. Maalesef transferde geç kalınan forvet eksikliği çok pahalıya mal oldu. Puan farkı iyice açıldı. Yazık oldu maça.