Fikret Yeni Genel Merkeze mi gidiyor?

30/04/2019 22:59 3413

Türkiye’de en uzun süre il başkanlığı yapan Avukat Fikret Yeni AK Parti Genel Merkezi’nde görevlendirilecek mi? Kulislerden edindiğim bilgilere göre Fikret Yeni’ye Genel Başkan Yardımcılarından birinin yardımcılığı görevi verilmesi gündemde. Bir bakan yardımcısı da olabilir kendisi..eee tabi Fikret Yeni, tecrübeli isim.. partinin neferi.. Böyle bir ismin genel merkezde değerlendirilmesi, kıymetinin bilinmesi, AK Parti’nin fabrika ayarlarına dönmeye başladığının sinyali. Kuruluşundan itibaren çok büyük halk teveccühü alan partide, Fikret Yeni’nin önemli bir genel başkan yardımcısının, yardımcılığı görevine getirilmesi Adana için de iyi bir gelişme.  

 

AK Parti İl Başkanı belli gibi

Kızılcahamam kampı sonrası, önümüzdeki süreçte seçim olmadığı için de ağır basan bir düşünce AK Parti’nin Adana’da yeni bir yüzle devam etme eğilimi var. Yeni bir yüz için AK Parti MKYK üyesi, Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir ile istişarelerde bulunuldu.

Tabi iki milletvekili eski Seyhan İlçe Başkanı Kasım Pamuk üzerinde duruyor ve Pamuk’un il başkanı olmasını istiyor. Bunun için de ağırlıklarını ortaya koyuyorlar, yeni bir yüz olacak bununla ilgili ayrı bir istişare var. Öte yandan, Adana’da önemli bir siyasi geçmişi olan bir iş adamı da olabilir, ağır bir isim. Üç isimle ilgili bu hafta ya da önümüzdeki hafta AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a dosya verileceğini öğrendim. Ben biliyorum kim olacağını ama şimdi adını yazmanın doğru olmayacağını düşünüyorum, ama siz beni takipte kalın, bir bakarsınız patlatırım bombayı, belli olmaz benim sağım solum.

 

Kâşif Barut Yüreğir’e mi?

Adana’da belediyeciliğin duayeni denince akla hemen Kâşif Barut ismi gelir hatta Türkiye’de belediyecilik konusunda en başarılı ve mevzuata en çok hakim bürokratlar arasındadır kendisi. Duyduğuma göre Kâşif Bey Yüreğir Belediyesi’ne gidiyor ve tecrübelerini burada belediyeye destek olarak sürdürmeye devam edecek. Ne diyelim Kâşif Barut deyim yerindeyse, belediye profesörüdür ve böyle tecrübeli bir ismi Yüreğir Belediyesi kaptıysa çok şanslı demektir.


Çimdik

Hoş geldin beş gittin işlerini bitirin, bırakın insanlar işini yapsın

 

Haşarı soruyor

-Büyükşehir Belediyesi’nde yeni atamalar sürerken, daire başkanlığını reddeden ismin kim olduğunu biliyor musunuz?

-Özel halk otobüslerine her ay 1000 TL mazot desteği verilmesine rağmen, 65 yaş üstü yaşlıları, şehit ailelerini durakta almamak için durmayan otobüsçülere kimlerin artık dur demesi gerektiğini ben bilmiyorum, siz biliyor musunuz?

-Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur’un kendi esnafını korumak için çok çalıştığını biliyor musunuz?

-Millet ittifakında CHP’yi destekleyen İYİ Parti’ye, Adana Büyükşehir Belediyesi’nde kaç daire başkanlığı verileceğini biliyor musunuz?

-Yüreğir Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü’ne Ömer Şerif Gündüz’ün getirilmesinin olumlu bulunduğunu biliyor musunuz?

-Seyhan Belediye Meclisi'nin bu hafta sonu başlayacağını biliyor musunuz?

-Esnaf ve Sanatkarların banka borçlarının ertelenmesi konusunda Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek'in hummalı bir çalışma içinde olduğunu biliyor musunuz?

-Trafik Şube ekiplerinin kentin dört bir tarafından yaptığı trafik uygulamalarının vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandığını biliyor musunuz?

-Çukurova Üniversitesi'nin soyadı gibi kibar Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar'ın gençlerle 'Gazozuna' koşu yarışmasına katıldığını biliyor musunuz?

-Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Kocaispir'in her fırsatta halkla bir araya geldiğini biliyor musunuz?

-Büyükşehir Belediyesi'nde bu hafta içinde önemli görevlere atamaların yapılacağını biliyor musunuz?

-Ekim ayında yapılacak Lezzet Festivaline hazırlıklarının şimdiden başladığını biliyor musunuz?

 

Günün İsmi

 Emekçi bütün işçiler

 

Günün Sözü

 Kendi içinde kavgaya düşersen, gerçek tehlikenin nereden geldiğini göremezsin

 

Günün Kitabı

OLMAZSA YENİDEN DENE

Yazar:   EROL AYKAÇ