FETÖ, dünyanın en gizli örgütü

02/11/2020 20:00 3181

Türk Milletinin gözbebeği Ordunun ve Emniyet Teşkilatının içine sızmış, FETÖ/PDY’li hainler, seçilmiş milli iradeye darbe girişiminde bulunmuş, sivil halkın üzerine kurşun yağdırmış, Gazi Meclis bombalanmış bu acı tabloda 249 kişi şehit olmuş, yüzlerce asker, polis ve sivil vatandaş ise, yaralanmıştı.Devletimizin tüm kurumları, üzerinden 4 yıl gibi bir zaman geçmesine rağmen, kendi içlerinde bu hain çeteye, vatana ihanet teşebbüsünde bulunan FETÖ/PDY yapılanması içinde olanlara karşı verdiği mücadele sürüyor.

***

5 Ocak Gazetesi olarak geleneksel sabah kahvaltılı toplantılarımızın konuğu Adana'ya 3 ay önce atanan Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, oldu. Haber ve Spor Merkezi ile dev yazar kadromuz aklındaki tüm soruları Başsavcımız Bilal Gümüş'e sorduk ve samimi, tatmin edici cevaplar aldık. Benim sorum ise, hain FETÖ ile sürdürülen mücadele oldu. Cumhuriyet Başsavcımız Bilal Gümüş, FETÖ'nün 40 yıllık bir örgüt olduğunu, böyle bir yapının 4 yılda bitirmenin mümkün olmadığını söyledi. Sayın Gümüş'ün bir tespiti ise, dikkatimi çekti ve şunları söyledi: " Biz her operasyon yaptıktan sonra onlar da kendilerine yeni refleksler geliştiriyorlar, bazı yerlerde tekrar il mütevelli, il imamları atadıklarını duyuyoruz. Yine onlar da kendilerine göre yapılanma yapıyorlar. Biz önce bylocktan gidiyorduk sonra ankesörlü aramalar çıktı, ardışık aramalar. Soruşturmalar ilerledikçe belki farklı delillere ve farklı kişilere ulaşacağız. Ama soruşturma Türkiye geneli çok iyi durumdayız. Adana’da da çok iyi durumdayız, basına da çıkıyor zaten. Olgunlaştıkça peyderpey yeni operasyonlar yapıyoruz. Türkiye geneli iyi durumdayız ve biz sonuna kadar bunun üzerine gideceğiz. Hiçbir zaman bıkkınlık da olmayacak. Çünkü öyle bir şey olursa bunlar daha da güçlenecek, tekrar gelecekler üzerimize. Dediğim gibi biz sonuna kadar bu işin üzerine gideceğiz. Ama ne zaman biter, biter mi onu da bilmiyorum? Bizim gücümüz yettiği sürece bitirmek için üzerine gideceğiz. Diyorum ya, işte bylocktu ilk başta delilimiz, sonra bu ankesör çıktı. Ankesörü bilmiyorduk mesela. Şimdi yeni soruşturmalarda yeni deliller çıkıyor. Belki dünyanın en gizli örgütü."

***

Karşımızda her gün kendine yeni yöntemler kuran, uygulayan ve yapı var. Bu yapı ile mücadele ara vermeden, kesintiye uğramadan devam etmeli, Bu aşağılık yapılmanın kökü kuruyuncaya kadar mücadele edilmeli, kim bu yapının içinde olduysa veya bir şekilde teması varsa hak ettiği cezayı almalı.

***

Her zaman dediğim gibi başka Türkiye yok!