Fenerbahçe Adana’da altın buldu

21/10/2019 21:02 2126

İlk hafta deplasmanda son gün toparlanan Samsun Canik takımını farklı yenen Adana Basketbol takımı  ikinci hafta ise Adana’da ligin şampiyon adayı Fenerbahçe’ye farklı kaybetti.

Müsabakayı 85-56 kaybeden Adana ekibi , basketbol adına hiçbir şey veremeden karşılaşmayı tamamladı. Adana ekibinin oyun kurucusu Babkina  takımı oynatacağına , kendisi oynamaya çalışınca hem ortaya iyi basketbol çıkmadı hem de orta sahada arkadaşlarını küstürmüş oldu.

Karşılaşma öncesinde Fenerbahçe’nin  Adana Basketbol takımının rakibi olmadığını herkes gibi bende biliyordum  ancak bu kadar da kötü oyun beklemiyordum.

Geçen sezon takımda seyirciyi coşturan en az 3 oyuncu varken, bu sezon böyle bir oyuncunun  dahi olmayışı bence en önemli faktördür. Sahada atılacak bir-iki üçlük , veya güzel pasla birlikte hareketler bekleyen  taraftarlar bence aradıklarını bulamadılar.

Genç Sevgi, takımda az top kullanıp faydalı oynayan oyuncu olurken, bence herkesin elinin değmesi gerekli. Hücum topunun ilk ele gelen tarafından kullanılması da olumsuz görüntülerin başındaydı.

Fenerbahçe çok iyi bir takım. Wiliams ile Stokes boyalı alanı parsellerken  Lagupova, Ayşe Cora, Olcay Çakır ve Sevgi Uzun  skor üreterek katkı koyan kısa oyunculardı.  Adana Basketbol takımında Adams’ın çok antrenman yapması bence çok önemli. Antrenmansız oluşu  sırıtırken, faydalı olmak istiyorsa  çok antrenman  yapması şart.

Fenerbahçe , Adana ekibinin rakibi  değil ancak Nihan, Sevgi, Sera, Melis şut sokarak takımı rahatlatmaları çok önemli. Alexis Prince iyi kumaş . İleride faydalı olacaktır.