FATİH TERİM FATİH TERİMDİR

20/05/2018 22:52 7219

Galatasaray’ın şampiyonluğunun mimarı Türk spor basının bugün övgüyle bahsettiği Fatih Terim

Eveeeeeeet…

Daha düne kadar, aleyhinde edepsiz şekilde yazanlar, hakaret edenler, önceki gün akşam övgü dolu yazılarıyla övgü dolu yorumlarıyla karşımızdaydı.

Fatih Terim, Fatih Terim’dir.

İsmini işte bööööyle yazdırır. Çünkü kendinin dediği gibi herkesin bir hesabı varsa, Allah'ın da bir hesabı var. Ve buna bir kez daha şahit olduk.

Dünyada 25 teknik adamdan biri olacan, Türkiye Cumhuriyeti’nde hiç bir teknik adamın elde edemeyeceği başarıları alacan ve vefasızca yapılan hizmetleri unutup, Türkiye Futbol Federasyonu ile yolları ayıracan, sebebi ise Demirspor'da adı yolsuzluklara karışan ve Fatih Terim'in yıllarca yaptığı iyilikleri bir çırpıda görmezden gelen, Fatih Terim'in hiç mi hiç muhatap olmayacağı Türkçeyi zor konuşan kebapçı için mi, böyle bir adam için mi yolları ayırdınız?  Hiç mi Allah korkusu yok ey Türkiye Futbol Federasyonu yönetimi?

Böylesine dev bir spor adamını, sudan bir sebeple, sırf ailesini korumak adına kebapçıyla muhatap olduğu için ve bu ülkeye inanılmaz zaferler yaşatan bir spor adamının, onca emeklerini hiçe sayıp yolları ayırırken hiç mi vicdanınız sızlamadı?

Ama o yönetimdekilerin ruhlarını da Fatih Terim kompleksi sarmıştı. Fatih Terim ne yaptı size, Fatih Terim Avrupa şampiyonasına götürdü sizi, Fatih Terim kalsaydı dünya şampiyonasına da götürürdü ama bu kompleksinizi bir türlü yenemediniz. Halbuki bu ülkede biraz zaman tüneli yapacak olursak o ‘Hiddink ’lerin gelip dünyaları kazanıp giderken hiç kimsenin sesi çıkmadı. Ama sözleşmesinden doğan haklarını isteyen Fatih Terim’e

neleeer neleeeer söylediniz..!

Hele ki Fatih Terim, asla para hastası olmadı, onu yakinen tanıyan biri olarak hiç bir zaman paraya değer vermediğini en iyi bilenlerdenim. Aslında sizler de çok iyi biliyorsunuz

kim ne derse desin, kim ne yazarsa yazsın bu ülkede Fatih Terim, gerçek  yaşayan bir efsanedir yani;

Fatih Terim, Fatih Terim’dir.

 Sporda ben başarılara bakarım, bu ülkenin belki hiç bir zaman göremeyeceği UEFA Kupası'na bakarım, aldığı lig ve kupa şampiyonluklarına bakarım. Avrupa’nın en büyük takımları Milan ve Fiorentina’daki teknik adamlığına bakarım, varsa eşi benzeri söyleyin

Fatih Terim, Fatih Terim’dir.

Onu o kadar iyi tanıyorum ki, yaşayan bilir derler ya, ben yıllardır Fatih abimi yaşayan adamımdır. Adana çocuğu olarak da, memleket çocuğu olarak da gurur duymuşumdur hep. Tam bir Adana delikanlısıdır. Dosttur. Candır. Adam gibi adamdır ve bu adam bu köşe yazarlarına, siyasilere ve bazı nankörlere ne yaptı ki bu kadar saldırdılar.

Tabi Fatih Terim’e vurunca prim yapacaklar ya!!!  Ama

Fatih Terim, Fatih Terim’dir.

işte böyle başarılarıyla da cevap verir ve adını başarılarıyla yazdırır.

Hele hele Rüştü Rençber odasının kapısını vurmadan düğmesini iliklemeden içeri giremezdi, evine ekmek götürsün diye Milli Takımda yardımcı olarak aldığında, o zaman  Fatih Terim iyiydi. Çoook evvelden Fatih Terim’le ilgili bir sürü övgüler dizmiştir, hatta ‘ölüyü bile mezardan çıkarır top oynatır’ dediği Fatih Terim’e döndü bir sürü hakaretlerde bulundu

 Noooldu Rüştü efendi başın göğe mi erdi?

Fatih Terim, Fatih Terim’dir.

O, iyi bir Adanalıdır. O, ilkeliii, dürüst, çalışkan, namuslu, kıvırtmayan, kaypak olmayan, cesur, doğru bildiğini karşısında kim olursa olsun söylemekten çekinmeyen, adam gibi adaaaaaaaaaamdır adam gibi adam.

Fatih Terim, Fatih Terim’dir.

Şöyle bir zaman tüneli yapıyorum çocukluğumdan beri tanıdığım Fatih abim, hayatının hiç bir döneminde yağcı olmadı, hiç bir döneminde kimseye boyun eğmedi.Adana’da bile ihtiyacı olan eski arkadaşlarına, dostlarına, gizliden ne yardımlar ettiğini en iyi bilenlerdenim. O’na megaloman diyenler, onu tanısa, sohbet etse, onu yaşasa, ölümüne arkasına gider, o öyle bir adam öyle bir dost.

Aslında bu ‘Rüştü’lere, ‘Arda’lara ve Fatih Terim düşmanlarına, keşke Adana'ya gelseler de benim gibi Fatih Terim’i iyi tanıyan dostlarına Fatih Terim’i bir sorsalar, o zaman düşünceleri değişirdi.

Fatih Terim, Fatih Terim’dir.

O, TV’lerde, gazetelerde anlatıldığı gibi bir adam değil, gösterildiği gibi bir adam değil, aslında Türk medyasının yaptığı en büyük kötülük Fatih Terim’i topluma

hak etmediği şekilde takdim etmesi.

Ancak tarih gerçekleri yazar, işte o gerçekleri hep Fatih Terim yazdı.

Fatih Terim’i nasıl sileceksin? Silemezzzzzsiiiiiiiiin..

Gücün yetmeeeeeeeeeeeeeeeez..

Nasıl yetecek?

Fatih Terim gibiler 100 yılda bir gelir.

Fatih Terim, Fatih Terim’dir.

Çünkü O’na inananlar, güvenenler, hiç bir zaman kaybetmedi. Dedik ya, herkesin bir hesabı varsa, Allah'ın da bir hesabı var.

Fatih Terim bu ülkenin yaşayan efsanesidir, Fatih Terim öyle sözde değil, özde adam gibi adamdır. O’nu yaşayan bilir.

Adanalı olarak Allah’ına gurban olurum. Biz senle gurur duyuyoruz, gurur duymaya da devam edeceğiz.