Ey Rüştü Efendi!

08/08/2017 19:37 7048

Hıncal ağabeyin ne güzel zaman tüneli yapmış dünkü yazısında.
Ama ne zaman tüneli.
Öyle böyle değil…
Aziz’e Kedi, Fatih’e Aslan kesiliyorsun.
Aslında Fatih’in nasıl aslan olduğunu sen daha iyi bilirsin,
Öyle değil mi Rüştü Efendi? 
Merak ediyorum İmparator’la birlikte çalışıyor olsaydın yine de yazabilirmiydin o cümleleri!
Pardon.
 O yazıları senin yazabildiğine de kimse inanmıyor ya gerçi. Tabi o da ayrı bir konu. Gerçi senin hedefin başka biz biliyoruz ya  neyse. Bizimki; Adana delikanlısı olduğundan ailesine dokundurtmaz her bir Adanalı gibi gereğini yapar. Senin o tarafında olduğun kebapçı var ya yıllarca kendisine ağabeylik yapan, elinden tutan, kendisini marka yapan, bugünlere gelmesini sağlayan kişiye, İmparator’a reklam uğruna yanlış yaptı. Adanalı da neyin ne olduğunu iyi biliyor Rüştü Efendi. Fatih Terim bir dünya markasıdır. Adanalıların ve Türkiye’nin gururdur.  Bunu sen de çok iyi bilirsin.  Bir ara Gaziantep’te de oynadın Adanalıları az çok tanımışsındır. Adanalı ailesine, değerlerine laf söyletmez, toz kondurmaz, korumak için, gereken cevabı da verir, her şeyi de yapar. İşte İmparator’un yaptığı da aynen budur. Fatih Terim’in senin gibi gazetelerde sütunu yok.  O bir spor adamıdır işini yapar, senin gibi daldan dala atlamaz. Sen orada birileriyle beraber boş keseden sallamayla,  gazeteci, spor yorumcusu olduğunu mu sanıyorsun.  Unutma bu ülkede senden çok var ama İmparator bir tane. Usta yazar Hıncal Uluç’un dediği gibi Aziz’e ses çıkarama ama İmparator’a salla! 
Güzel iş.
Gerçi sen de İmparator Fatih Terim düşmanlarından birisin o nedenle senden bekleneni yaptın. 
Sporculuğuna saygım var ama şunu bil ki; bu yazıları senin yazdığına kimse inanmıyor. Sen ve senin gibi düşünen kişiler, İmparator Fatih Terim’i yıpratmayı amaçlıyorsunuz bunu da herkes biliyor. 
Ama yanılıyorsunuz. 
Fatih Terim gibiler bu ülkeye kolay gelmez, yüz yılda bir gelir liderler dünyaya ve bir çok şey değişir onlarla. Fatih Terim de spor camiasına yüzyılda bir gelmiş önemli bir spor lideridir.  Otoritedir. 
Fatih Terim İmparator’dur.  Terim’in dillere destan başarılarını silmeye ne sizin kaleminiz, ne de silginizin gücü YETMEZ Ne yapacaksınız;  tarihe yazdırdığı, dünyanın konuştuğu, kazandığı başarıları, elindeki kupaları mı alacaksınız?  Allah aşkına komik olmayın Rüştü Efendi, spor camiası sen ve senin gibileri de bilir, İmparator’u da..  Şimdi Fatih Terim Galatasaray’a geçerse, 35 Milyon taraftarı arkasına alırsa o zaman da sallayabilir misin acaba! Hıncal Ağabey’in de dediği gibi ‘KEDİ olursun KEDİ’
Sen dayak yiyorsun ama sana o dayağı atanı söyleyemiyorsun. Nedense artık! Fatih Terim sadece iki damadı ile gidiyor ailesine dil uzatanlara el kaldıranlara ahlaksız davete ‘Beni çağırdın işte geldim’ diye delikanlı gibi cevap veriyor. Aslında biz de tasvip etmiyoruz oraya gitmesini ama işin içinde aile var. 
Aile olunca, iş değişir tabi.  Maç yok, federasyonda değil, temsil ettiği makamla değil, Fatih Terim olarak gidiyor oraya.  Fatih Terim’in de dediği gibi’ Hayatın içinde bunlarla da karşılaşabiliyorsun’ Ama siz fırsatçısınız, düşmansınız, kıskançsınız, çekemiyorsunuz, nefret ediyorsunuz. Milli Takımın içinde olmak için can atıyorsunuz, bunu da cümle alem biliyor. Alın Milli takım da size kaldı. Bundan sonra sabaha kadar yazın, çizin. Fatih Terim düşmanları hiç hakkaniyetli olmadınız hiç hiç.  Fatih Terim Türk futboluna çok hizmet verdi çok. Nefret tamamen kişisel duygulardır kişiyi yansıtır.  Şunu bilin, büyük insanlar düşmanlarından nefret etmez SAYGI duyar. Hakkaniyetle düşman olmayı bile beceremiyorsunuz. İmparator’a saygınız yoksa bari kazandığı kupalara, dünya tarihine yazdırdığı başarılara, Türk futboluna kazandırdığı gururlara saygınız olsun. 
Adana’dan şimdilik bu kadar Rüştü Efendi, tekrar görüşmek üzere.
Not: Fatih Terim ama bugün ama yarın Gaatasaray ’da olacak ya olacak.. YA OLACAK.. Ne Dursun’un gücü yetecek ne de düşmanlarının. Biraz zaman… Kebapçıya gelince meşhuuuur senet var ya ödemiş! Ama iki yıl sonra. O reklamını yaptı Ama saygısızca ve yalan dolu yaptı.. Bekleyip göreceğiz.