Erzurum maçı üzerine…

31/07/2019 04:33 2570

Adı üzerinde hazırlık maçı…

Şuana kadar Demirspor beş hazırlık maçına çıktı ve yenilgi yüzü görmedi. Dört maçını kazanan Demirspor, son Erzurum karşılaşmasını berabere tamamladı.

Skordan ziyade takım olma yolunda Demirspor aşama kaydedip kaydetmediği çok çok önemli.

Bakıldığında doğal olarak takımın zamana ihtiyacı olduğu kesin. Teknik direktör Ümit hoca tüm oyuncularına şans veriyor. 90 dakikada tüm oyuncular görev aldı. Sadece izinli olan Stokes ile hafif sakatlıkları bulunan Hodziç, Koseçki ile Süleyman oynamadı.

Takımın parça parça iyi olduğu taraftarları var. Lige kadar bu parçaları birleştirdiği takdirde ilk maça tam olmasa da hazıra yakın çıkar. Biliyorsunuz geçen yıl orta sahadan hayli çekti Demirspor. Traore’nin hep yalnız kaldığını dile getirdik. Bir türlü de yanına monte edilen isimler gerekeni yapamadı. Dünkü maçta Anderson oynadı. Deneyimli oyuncunun daha çok çabalaması, daha çok özverili olması şart. Zira, ilk yarıda Erzurum takımının usta ayakları orta sahada çok pas yaptı. Aynı zamanda bu orta saha takımı ileri çıkarmada sıkıntı yaşadı. Eğer Traore, ligde Anderson ile oynayacaksa Anderson’un Traore’den daha iyi olması gerekiyor. Tabi Erdal, Hodziç, Tevfik gibi isimler var. Buraya Vedat’ı yazabiliriz. Hazırlık dönemi olduğu için yazdığım isimlerin kendilerini mutlaka aşması şart. Tabi bu da çok çalışma ve özveri ile olur.

10 Numara pozisyonuna alınan Aosman’ı beğendim. Henüz ilk maçı olmasına rağmen agresif ve birebirde çok başarılı. Tam hazır olduğunda bununda üzerine çıkacak ki kim bilir neler yapar?

İzinli olan Stokes’in bir an önce dönüp takıma katılması acil bir durumdur. Oleksandr kalacaksa yedek olur diye düşünüyorum. Acaba lig sürecinde hızlı bir santrafora ihtiyaç olur mu?

Sonuç olarak, hızlı bir şekilde kalabalık kadronun sayısal olarak indirilmesi gerekiyor. Ve ideal tertibin özel maçlarda forma giymesi Adana Demirspor’un uyum sıkıntısını kısa zamanda ortadan kaldıracaktır.

  1. süreci için çok umutluyum. Adana Demirspor’un mücadeleci yapısının lige kadar ortaya çıkacağına inanıyorum.