Erzurum maçı galibiyetle bitmeli

03/12/2019 21:10 1620

Osmanlıspor karşısında alınan galibiyet umut vericiydi. Her şeyden önemlisi 6 hafta sonra gelen galibiyet büyük moral olmuştu. En azından takıma ayrı bir öz güven aşılar diye değerlendirme yapmıştık.

Aslına bakarsanız öyle de oldu. 

Giresunspor maçı başladığında ağır zemin düşüncelerimizde ilk sırayı aldı.

“hakem su dolu zeminde bu maçı nasıl oynatır?” diye yanıt ararken rakibin golü geldi. Devamında Koseçki ve Samed’in kaçırdığı pozisyon Demirsporluları hayli heyecanlandırdı.

İkinci yarı başladığında Uğur hoca hamlelerini yapmaya başladı. Oyunun sonlarına doğru Oleksandr’ın düşürülmesi penaltıydı ancak es geçti. Son pozisyonda ise Berk’in şutu üst direkte patladı.

Hepsi bu kadar.

Umutlarımızı taşıdığımız Giresun deplasmanından Demirspor eli boş döndü.  İyi niyet, istek ve mücadelenin yaşandığı müsabakadan Demirspor yenilmemeliydi.  Açık söylemek gerekirse takımın geneli mücadele ediyor ama Vedat gibi Sinan gibi oyuncuların katkısının çok az olduğu karşılaşmada oyuncular ibraz daha gayret gösterip , Uğur hoca zemine göre kadro çıkarabilseydi şimdi farklı yazılar üzerinden gidiyorduk.  Böylesi ağır zeminde Rassoul’un top sürme sevdası, Vedat’ın ayakta duramaması, Samed’in ileride yalnız kalması gibi bir çok faktörleri sıralayabiliriz. Bizler her ne kadar zemin için olumsuzdu  desek de rakip takımın da aynı ortam da mücadele ettiğini de yazımıza eklememiz gerekir.

Adana Demirspor bu yenilgiyle 15 puanda kaldı. Hafta sonu ise Erzurumspor karşılaşması var. Adana Demirspor’un ilk yarı maçları bitine kadar puan kaybına tahammül kalmadı.  Adana Demirspor oyuncusu Bursaspor maçında nasıl galibiyet aldıysa bu maçta da alabilir. Böyle bir mücadele gücü var. Ancak bu mücadele gücünü göstermesi şart. İçeride oynanan Menemenspor ve Eskişehirspor yenilgilerini hatırlatmak isterim. Yenilgi tabi ki olur ama kötü mücadele olursa işin şekli değişiyor. Bu nedenle Mavi-Lacivertli oyuncular Erzurum maçını mutlaka kazanacak seviyeye kendilerini getirmesi şart.