Erdoğan kongre sonrası vites yükseltecek

21/05/2017 19:54 6759

Dün Ankara’da yapılan  AK Parti kongresinde Erdoğan yeniden parti liderliğine geldi. Kongre sonrası gelişmeler neler olacak, nasıl bir yol haritası izlenecek, sokakta herkes bunu konuşuyor.

Öncelikle Sayın Erdoğan yeni sözler söyleyen, yeni bir vizyon diyen yeni hedefler koyan, yani iddialı bir başlangıç yapacan.

AK Parti’nin iktidara geldiği günden beri halk,  Erdoğan’a ne istediyse verdi tek başına iktidar, Cumhurbaşkanlığı, Anayasa değişikliği..

Erdoğan bunun farkında. Halkın isteğini gayet iyi biliyor. Bundan sonraki süreçte; ekonomide, siyasette ve sosyal yaşamda iyileşme yapmak için elinden geleni yapacak veya yapmaya çalışacak.

Bunun için önce değişikliğe kabineden başlayacak yeni yüzlerle yeni heyecan getirecek. Bu değişiklikten sonra topluma yeni ve kucaklayıcı bir üslup kullanacak. AK Parti örgütlerinin aynı diriliği, heyecanı ve çalışkanlığını yeniden oluşması için büyük çaba sarf edecek.

Hayırcıların isteklerini ve beklentilerini göz ardı etmemeli.

Yeni bir parti kurulur mu? Bu konu da Türkiye gündeminde.

Bence kurulmaz.

 Belki Meral Akşener ama hiç te kolay değil.

Akşener, MHP’yi kovalamaya devam edecek. Orada mağduru oynamaya devam eder, olmuyorsa Demokrat Parti’nin başına geçmeyi düşünebilir.

Diğer bir gündem maddesi de erken seçim.

Bence olmaz.

Çünkü; Erdoğan’ı ve Türkiye’yi bekleyen sıcak gündemler var. Öncelikle ekonomiye ağırlık verilecek. Yeni politikalar üretilecek. İç politikada ve dış politikada gündem yoğun olduğu için erken seçim olmaz. Yani çok iş var.

Gerçi siyasette bir gün bir saat çok önemlidir. Yerel seçim Mart 2019, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri Kasım 2019, belki Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimi ile birlikte yerel seçim de Mart 2019’a çekilebilir. Erken seçim bekleyenler hayal kırıklığına uğrayabilir.

20 yıldır parlamentonun içinden program yapan tecrübe olarak diyorum ki; siyaset netice sanatıdır. Ve cumhurbaşkanı Erdoğan, bunu iyi bildiği için bu güne kadar hep hamlelerini doğru yaptı ve karşılığını aldı. Bundan sonra da yapacağı hamlelerde bence vites yükseltecek. (Kongredeki sözleri bunu belli etti)

Bekleyin görün.

NOT:  Ana muhalefet ve muhalefet partileri içe dönük çalışmaları devam ettiği müddetçe sıkıntıları bitmeyecek. Ne zaman dışa dönük çalışmalara başlarlarsa o zaman Türkiye’deki siyasi dengeler değişir.

Yoksa!

‘Yoksa’yı düşünmek bile istemiyorum.