Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ve Adana

20/01/2020 21:49 4296

Adana Emniyet Müdürlüğü görevine 31 12. 2018 yılında tam da yılbaşı günü başlayan Zafer Aktaş, göreve hızlı başladı.  14 yaşından bu yana devletin ekmeğini yemiş, ailesinden çok devleti görmüş devletle büyümüş zıpkın gibi bir adam.

Müdür Aktaş,  ilk açıklamasında Adana'nın huzur ve güvenliği, vatandaşın can ile mal emniyetini koruyacaklarını belirterek,  Başta PKK, FETÖ ve DEAŞ gibi terör örgütlerine yönelik mücadeleyi kesintisiz olarak devam ettireceğini, öte yandan da Adana’da tek bir uyuşturucu satıcısı kalmayana kadar uyuşturucuyla mücadelede aman vermeyeceğini söyledi.

O günden bu güne kadar dediğini de yaptı.

Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, geldiği günden başlayarak Barbaros, Hürriyet, Şehit Duran, Denizli, Şakirpaşa ve daha bir çok mahallede vatandaşlarla, gençlerle bir araya gelerek sohbet etti,onları dinledi.  Vatandaşlara uyuşturucu ve terör belasından ancak birlikte mücadele edilmesiyle daha iyi sonuç alınacağını söyledi.

Bu güne kadar ne uygulamalar yaptı Adanalıların huzur ve güvenliği için…

Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, okul önlerinde uygulamalar yaparak araçları ve şahısları didik didik aradı.

Adana'da vatandaşların huzur ve güveni için havadan drone ile karadan aralarında özel harekatın da olduğu binlerce polis ve hassas burunlu uyuşturucu köpeğiyle binlerce şok asayiş uygulaması gerçekleştirdi.

Toplum Destekli Polis şubesinde oluşturduğu timleri ev ev, sokak sokak, park park gezerek aileleri ve çocukları eğitti. Yapılan uygulamalar kapsamında emniyet güçleri, vatandaşları terör, siber suçlar ve uyarıcı madde kullanımı hakkında bilgilendirme çalışmasına devam ediyor.

Bu çalışmalar sayesinde bir keresinde Polis, tek bir uyuşturucu operasyonunda bir şehir nüfusu kadar insanı zehirlenmekten kurtardı.

Adana’daki STK’lardan pek bir destek gelmese de, kendi dostları sayesinde, ihtiyaç sahibi yüzlerce ilk ve ortaokul öğrencisine mont ve bot yardımı yapıp, kendi elleriyle giydirdi.

Öğrenciler sevinçten birbirine sarıldı.

Bu çocukların hepsinin ayakları gerçekten ıslaktı, çocukların çoraplarını değiştirirken gözleri doldu ama kimseye çaktırmadı.

Orada devlet baba şefkatini bütün çocuklara hissettirdi. 

Normal işeri arasında oldukça yoğun çalışırken dahi toplumsal olaylara duyarsız kalmadı. Erkeklerin kadınlara şiddet uygulamasının önüne geçmek için kadının önemini ve kadına şiddet uygulayan erkeğin sonunun ne olduğunu anlatan bir mektup kaleme alarak kentte neredeyse tüm erkeklere dağıttırdı.

Demem o ki biz Adanalılar gerçekten emniyet müdürleri konusunda şanslıyız.

Adana’ya hep mesleğinde uzman,babacan ve kıdemli isimler geldi. İşte Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş da onlardan biri. Devleti vatandaşa hissettiren, çocukların gözünde güler yüzlü devlet baba.