Ekonominin patronları netleşiyor Adana ekonomisinde istikrar sürüyor

11/10/2022 21:01 1025

Evet Adana ekonomisinde istikrar sürüyor. Adana Sanayi Odasında mevcut Başkan Zeki Kıvanç ve Adana Ticaret Borsası’nda da mevcut başkan Şahin Bilgiç, güven tazeledi. Adana Sanayi Odasında ve Adana Ticaret Borsasında seçim süreci tamamlandı. Adana Ticaret Odası’nda da bu hafta sonu netleşecek.

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan ATO Meslek Grupları seçiminde, 3 aday yarıştı. Edindiğim bilgilere göre Beyaz liste ile Başkanlık yarışına giren Mehmet Şahbaz’ın önde olduğu ifade ediliyor. Tabi seçim önümüzdeki hafta içinde netlik kazanır.

ADASO’da Zeki Kıvanç oyların tamamını alarak Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi. Kıvanç birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Seçimlerin bayrak yarışı olduğunu ve almış olduğu bayrağı daha ileri noktalara taşıyacağını, Adana’ya daha nitelikli ve daha kuvvetli bir sanayi ve oda bırakma hedefi olduğunu ifade etti.

Adana ekonomisi için daha çok üretmek, yatırım yapmak, istihdam yaratmak ve ihracat yapmak zorunda olduklarını da belirtti.

Önemli mesajlar bunlar.

Türkiye’nin ikinci büyük üretim üssü olma yolunda hızla ilerleyen Adana’nın, Türkiye’de ekonomiye yön veren bir şehir haline gelmesi, hepimizi mutlu eder.

Ortak paydası Adana olan herkes bu durumdan memnun olur.

Adana Ticaret Borsası Başkanlığında güven tazeleyen Şahin Bilgiç’in de kente verdiği önemli mesajlar var.

Kente damga vurarak, iz bırakacak çalışmaları sürdüreceğini ifade etti Başkan Bilgiç. Borsanın Adana ekonomisine ciddi katkılar koyduğunu, bu katkıları devam ettireceklerini de söyledi.

Başkan Bilgiç’in,  ATB, ADASO, ATO, AOSB, Adana ESOB ve diğer kurumlarla birliktelik mesajı vermesi de şehrimizin menfaati için çok önemli.

ADASO’dan ve ATB’den gelen bu mesajlar takdire şayan.

İşte Adana birlikteliği budur, böyle de olmalı.

Adana Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Bekir Sütcü’yü de tebrik ediyorum. Göreve geldiği süreçten bu güne kadar, Adana için fevkalade çalışmalar yaptı, yapmaya da devam ediyor.

Sanayinin Devler Liginde AOSB’den onlarca firma, Başkan Sütcü döneminde kentimizin gurur vesilesi oldu.  Adana OSB, Türk Sanayisinin Güneydeki Üssü olarak şehrimiz ve ülke ekonomisine değer katmaya devam ediyor.

Burada ben ATO meclis seçimine biraz değinmek istiyorum. Adana Ticaret Odasında kim kazanırsa kazansın, Adana'ya fevkalade hizmet edeceğinden kuşkum yok, ortak paydamız Adana sonuçta.

Tabi, demokrasinin gerçek unsuru sandıktır. Sandıktan kim çıkarsa, Adana ticaret erbabı mutlaka saygı duyacaktır.

Ama bu mecliste Ömer Faruk Sakarya olmalı mıydı,

Evet olmalıydı.

Adana için Çukurova GİAD’da çok güzel işler yaptı. Önemli projelere imza attı. Ömer Faruk Sakarya'nın kendi mesajı da fevkalade hoşuma gitti;

“Bugün hayatımızda almamız gereken bir diğer dersi de aldık. Benim için harika bir tecrübe olan ATO meclis seçim süreci tamamlandı. 1 oy farkla kaybettik. Kazanan İsmail Babacan ve ekibini tebrik ediyorum. Sonuçlar Adanamıza hayırlı olsun” dedi.

Ömer Faruk Sakarya’ya yakışan bir açıklama.

Yakinen tanıdığım için ve Adana’ya katkısını bildiğim için üzülmemesi gerektiğini belirtmem lazım ve Adana’ya yine katkı koyacağından şüphem yok. 

ATO seçimi 15 Ekim’de tamamlanacak ve Adana’nın ekonomideki patronları belli oluyor.

Belki de Türkiye’de örnek olacak sivil toplum örgütlerinde bir dayanışmaya sahibiz kent olarak.

Temennimiz bu uyumun devam etmesi, çünkü;

başka Adana yok.