Eğlenmek Üzerine

15/02/2020 21:18 1060

Eğlence deyince aklınıza ne geliyor? Hoş vakit geçirilen anlar geliyor değil mi? Biliyorum, siz de her birey gibi eğlenmeyi çok seviyorsunuzdur. Çünkü yoğun iş ve okul hayatının yorgunluğunu en iyi atma yöntemi eğlenceye yönelmek. Her yaştan insan eğlenceyi sevdiği gibi bir de her bireyin farklı eğlenme tarzı oluyor. Mesela eğlenmek için kimisi spor yaptığı gibi kimisi müzik dinliyor veya daha farklı bir etkinliğe başvuruyor.

Eğlenirken zamanın nasıl geçtiğini bilmiyorsunuz. Fakat, okulda veya iş hayatında zaman geçmek bilmiyor. Örneğin; ben okuldayken bir derse girdiğimde o ders ilgimi çekmiyorsa saatler geçmek bilmiyor. Halbuki keyifli anlar hiç öyle olmuyor. Ne zaman ki sevdiğim bir hobimi yapmaya yönelsem zaman su gibi akıp geçiyor. O geçirdiğim güzel anlar ise zihnimde yer ediniyor.

Özetlemek gerekirse eğlenmek gerçekten çok güzel bir şey. Hem bireyin hem de toplumun psikolojisini çok iyi etkiliyor. Bu yüzden fırsat buldukça eğlenmeye ve kendinize vakit ayırmaya zaman ayırmanız çok önemli.