Dünyayı Yöneten En Büyük Güç: Sevgi

13/03/2021 22:58 2427

 

Geçenlerde okuduğum bir kitapta Einstein’ın kızına yazdığı bir mektupla karşılaştım. 1980’lerin sonunda ünlü dehanın kızı olan Lieserl, Einstein’ın yazdığı 1400 mektubu Yahudi Üniversitesi’ne tek bir şartla bağışlamış. Bu şart da babasının ölümünün üzerinden 20 yıl geçene kadar mektubun içeriklerinin yayınlanmaması üzerineymiş. Einstein’a göre bilimin açıklayamayacağı inanılmaz kuvvetli bir güç var. Bu güç dünyadaki her şeyi kapsadığı gibi yönetimi de sağlıyor. Bu güç :“Sevgi”

Ben hep sevmeyi bilmek, sevmeyi öğretmek ve sevmeyi yaymak gerektiğine inanmışımdır. Sevmek güzel şeydir çünkü kalbi yumuşatır. Güzel duyguları arttırır. Huzur, mutluluk ve neşe saçar. Sevgisiz bireyler bencil, nankör ve kötü kişiler olurlar. Dünyayı daha iyi bir yer ve daha faydalı bireylerin yer aldığı bir yer haline getirebilmek için etrafa sürekli olarak sevgi yaymalıyız. Canlıları sevmeli, doğayı, çocukları ve insanları sevmeliyiz ve onlara bunu öğretmeliyiz.

Savaşlar nasıl biter sanıyorsunuz? Peki, ya politik tartışmalar? Hayvan şiddetleri, kadın şiddetleri, çocuk istismarları nasıl son bulacak? Tek bir cevabı var: Sevgi, sevgi, sevgi...

Sevmeli insan çocuklar gibi saf ve temizce

Sevmeli insan güzellikleri daha iyi hissedebilmek için

Sevmeli insan daha mutlu olabilmek için

Sevmeli insan güzel sevebilmek için

Sevmeli insan çünkü bu dünyanın en çok ona ihtiyacı var