DÜNÜ UNUTMADAN

18/06/2019 04:16 4178

Adana Demirspor camiası olarak dünü çabuk unutuyoruz aslında. Çok değil daha bir sezon önce kapanmanın eşiğinde olan bir kulüp tablosu hala gözlerimizin önünde. Peki daha önceleri ne olmuştu?

Bir önceki senenin diğer seneden farksız olduğu kara tablolar ancak Murat Sancak Başkanlığı öncesi oluşan tablo son aşamaydı Adana Demirspor için. Murat Sancak Başkanlığından sonra ne oldu kulübün yapısı?

Tabi ki baştan sona değişti. Birçok konuda adeta devrim yaşandı. Şimdi bu yaşananları kalem kalem anlatmaya zaten gerek yok zira defalarca anlattık.

Bunları neden yazdığıma gelince Murat Sancak Başkanlığında ki yönetim göreve yeni gelmiş bir sezon olmuş bekledikleri mali tablonun çok üzerin de bir tablo ile karşı karşıya kalmışlar. Buna rağmen takım oluşturmuşlar ve diğer sorunları çözmeye gayret göstermişler bugün bile göreve gelmeden önceki sıkıntılarla boğuşuyorlar. Bunu yaparken de tek başına mücadele ediyor Murat Sancak ve bu konuda hiç şikayet etmiyor. Geçen sezonu günahıyla ve sevabıyla geride bırakıldı. Bu sezon için yine hedef şampiyonluk. Bu doğrultuda da çalışmalar yapılıyor raporlar doğrultusunda oyuncular gelip gidecektir. Bu süreçte hatalarda yapılabilir ve bu yapılan hatalarda eleştirilebilir. Ancak bu eleştiriler çoğu zaman yıkıcı boyutlara ulaşıyor. Eleştiri yaparken kulübün hangi koşullardan bu koşullara geldiği göz ardı ediliyor. Yaşanan sıkıntılı süreçler çabuk unutuluyor.

Ben eleştirilmesin demem asla ancak yıkıp geçmekte doğru değil. Murat Sancak ve yönetiminin de avukatı değilim ancak başta Murat Başkan ve bu kulübün yönetiminde görev alan her bir ismin önümüzdeki sezon çok daha iyi bir Adana Demirspor izletme konusundaki arzularından eminim ve inşallah da bunu başaracaklar. O yüzden şevk kırmadan varsa usturuplu eleştiriler yapılmalı diyorum. Bu sezon bana göre Adana Demirspor açısından çok önemli. Süper lige çıkmak çok önemli o yüzden transfer sezonunu bekleyip görmek gerekiyor. Adana Demirspor sezona sorunsuz başlıyor. Birçok oyuncusu kadrosunda kaldı. Yapılacak nokta transferlerle de başarı mutlaka gelecektir…