Doldur boşalt olmamalı…

07/05/2019 22:25 6420

Telafisinin olmadığı hata yapan takımın belki de bir senesinin  boşa gidecek haftalara girilirken Demirspor kendi sahasında kazandığı Boluspor maçının moraliyle çıkacağı Giresunspor karşılaşması bütün bir sezonun bir maça sıkıştırılmış hali gibi durmakta ; ya tamam ya devam anlamı taşıdı…

Ümit hoca berabere kalınan haftalarda ki hatalarından ders çıkarmış olacak ki Boluspor maçını beklenildiğinden kolay kazındı.  Rakip Giresunspor ise bu sezon en çok teknik direktör değiştiren takımlarından biri olmasının sıkıntısını puan cetvelindeki yerinden anlayabiliriz. Nasıl Demirspor için öneminden bahsediyorsak bu maçın aynı şekilde Giresunspor için de kümede kalması anlamında olmazsa olmaz durumunda.

İki takımın durumundan  dolayı maçın kontrollü başlayacağını ve golü bulan takımın avantaj yakalayacağı bir karşılaşma olacaktı. Öyle de oldu. Pozisyonların fazla olmayacağı maçlarda duran toplar maçın kaderini belirleyebilir. Nitekim de Giresunspor golü kornerden gelen topta buldu. Eğer Demirspor bu gole karşılık vermez ise geçen her dakikada kalesinde tehlikeler yaşayabilir.

Maç öyle bir hal aldı ki iki takım için de duran topların çoğu tehlike yarattı. Demirspor takımı golü yedikten sonra ciddi pozisyonlar yakaladı. Bunları gole çevirebilseydi öne geçmesi içten bile değildi. Ümit hoca oyundan memnun olmayacak ki iki oyuncu değişikliğini 34. Dakikada yaptı.

Demirsporlu futbolcular ilk yarı itibariyle bu maçın ne kadar önemli olduğunu sanki idrak edememişler gibi… İkinci yarı buldukları konumun farkına varırlar ve maçı çevirebilmek için ellerinden gelinin fazlasını yaparlar ve de yapmalılarda diye düşündüm.

Demirspor ikinci yarıya stoper çıkarıp hücum oyuncusu alarak başladı. Bu değişiklikle golü istediğini gösteren Ümit hocanın hamlesi etkili olur umarım dediğimiz anlardı. İkinci yarı itibariyle Demirspor baskılı görünse bile bir türlü istediği pozisyonları bulamadı. Görüntü sanki Demirspor’un golü duran toplara kalmış gibi duruyordu.

Rakip Giresunspor 1-0’lık sonucun kendilerini ligde tutacağını bildiklerinden sadece amaçları skoru korumak olduğundan tamam ı ile defansa yaslanıp gol yememeye çalıştılar. Maçın sonuna yaklaştıkça etkisizde olsa kurduğu baskıdan uzaklaşan Demirspor doldur boşalt yapmaya başlayarak gol umutlarını karambol pozisyonlara bıraktılar.

Eğer forvet oyuncularınız etkisiz olursa gol atmanız zor olduğu gibi maçı da kazanamazsınız. Üzülmemek elde değil. Final gibi bir maça çıkıyorsunuz yapılan mücadele hayal kırıklığı. Eğer şampiyonluk düşünen takımsanız gol umudunuz doldur boşalta kalmamalı. Daha önce işi görüp maçı kazanamadınız.

Demirspor play-Off için ağır yara aldı. Artık kendi oynayacağı maçları değil rakiplerin puan kaybetmesini bekleyecek.