DOĞUŞTAN BAŞKAN

27/09/2022 20:19 565

Onun adı Mehmet GAZİOĞLU. 3 ekim 1995 Adana’da doğmuş,iş insanı ve siyaset bilimci 2018 genel seçimlerinde üniversite öğrencisi iken milletvekili adayı olarak Adana’nın muhtemelen de Adana Cumhuriyet tarihinin en genç siyasetçi ünvanını edinmiş Gazioğlu ”MERKEZ SAĞ.TÜRK SİYASETİNDE,KISA BİR PERSPEKTİF” başlıklı kitabı yazarak da kültür sanata yatkın bir siyasetçi olduğu algısını da bizlere hissetiriyor. Yahu Allah aşkına daha ne olsun daha ne yapmalı biz ne vakit fark etmeliyiz bu genç yetenekleri, genç beyinleri. Buradan gidince mi sonra da yahu keşke gitmeseydi ne de zeki ne de yetenekli diyerek ah lar vah lar,bu sorun sadece Gazioğlu sorunu değil,kentin ülkenin genel sıkıntısı. Şimdi bir senaryo oluşturalım. Ben bir siyasi parti yönetcisiyim.

         Aday belirleme konusunda da karar mekanizmasıyım.Mehmet Gazioğlu’na ulaşır onu daha fazla tanımaya çalışırım.Ve kendiside kabul ederse bağlı bulunduğum siyasi partide birlikte çalışmayı teklif ederim.Daha ileri gider ikna etmek için çaba sarf ederim.Hatta daha da ileri gider geneli olmasa da yerelde faydalanmak isterim.Biraz daha ileri giderek onu Adana cumhuriyet tarihinin en genç belediye başkanı olarak gösteririm.Hem Gazioğlu nu hem de bağlı bulunduğum siyasi partinin genç beyinlere verdiği önemin altını kalın kalemle çizerim.Kendi adıma şunu söylüyorum. Malum seçimlerde oyları kapalı sistem kullanırız. Burada ezberleri bozuyorum.Hangi siyasi parti adayı olursa olsun,benim oyum “Mehmet Gazioğlu’na”. Genç yeteneklere genç beyinlere selam olsun…

NOT: Bu arada şunu belirtmek isterim ki, bu yazdıklarım söylediklerim bir siyasi eleştiri ya da siyaset bilgeliği değil. Sadece farkındalıkla ilgili bir yazının kaleme alınışıdır.

Kıymetli vakitlerinizi ayırıp okuduğunuz için teşekkürler…