Doğru İşler..

25/02/2019 22:51 2540

 

Adana Demirspor hafta sonu tüm izleyenlere sevenlerine çok güzel bir futbol izleterek üç puanı üç golle aldı ve play-off adına umutlarını sürdürdü.

Tabi ki bu sezon ilk kez galip gelmiyor Adana Demirspor ancak ilk kez bu kadar keyif veren bir futbol oynadı. Daha doğrusu futbol adına doğru işler yaptı.

Örneğin ön alanda baskı kurdu rakibinin en önemli silahı olan topu gezdirmesine izin vermedi. Ayrıca yine rakibi çıkarken orta saha oyuncuları ile baskı yaparak neredeyse bir çok topu kazandı ve üçüncü bölgede hep vardı. Tabi oyuncularına istekli ve mücadeleci oluşu bu galibiyette büyük pay sahibiydi. Ayrıca kanatlara da oynayan oyuncuların özellikle de maçın yıldızlarından Kosecki nin üstün performansı yine galibiyette belirleyici olan faktörlerdendi.

Sezon boyu yalnız kalmasından şikayet ettiğimiz Pote nin yanına ceza sahasına oyuncu girdiğinde de Adana Demirspor un gol atma sorunu yaşamayacağı çok net görüldü. Devre arası transferi Ukraynalı golcüyü de beğendiğimi söylemeliyim. Karşınızdaki rakip bu maça kadar toplamda üç gol yemiş puan olarak ta sizin üzerinizde olan bir takım. Yani iç saha ve deplasman da öyle yada böyle puan almış. Bu takıma karşı oynanan iyi futbol çok önemli beraberinde ki galibiyet zaten kaçınılmazdı.

Tabi bu maça gelene kadar hafta başından bu yana adeta tesislerde seferberlik ilan eden futbolcularıyla yatıp kalkan motivasyon etkinlikleri düzenleyen ve maçtan hemen sonra bir Baba şefkatiyle futbolcularını tek tek kutlayan Başkan Murat Sancak’ a da ayrı bir parantez açmak lazım. Başkan Murat Sancak Adana Demirspor’u gerçekten çok seviyor tek kelime ile Adana Demirspor ailesi böyle bir Başkan a sahip olduğu için çok şanslı. Tabi öte yandan ilk iki deplasmanda ve özellikle de ilk İstanbul maçında eleştirdiğimiz Ümit Özat ve ekibine hakkını verelim. Hafta içi yaptığı açıklamalarda aslında sorunları tespit ettiğini gördük uygulamasını ise bu maçta olumlu olarak gördük eğer hafta içi yapılan yüklemelerden bu maçın dışında diğer maçlarda Ümit Özat’ın da endişelendiği gibi sakatlıklar olmasa takımın mücadele gücü gerçekten üst seviyede olacak ayrıca Altınordu karşısında ki oyun ve sistem tutmuş görünüyor.

Son olarak taraftara da ayrıca değinmek gerekiyor. Onlar takımlarının her zaman yanında Türkiye nin sayılı taraftar topluluğu. Ancak son dönemde özellikle Maratonda bir suskunluk hakimdi. Ancak onlarda bu maçta özellikle sergiledikleri görsel show ve maç boyu sahaya olan etkileri muhteşemdi. İşte bu Adana Demirspor taraftarıyla iç sahada oyuna hep 1-0 önde başlarsınız. Evet artık başlangıcı yaptı Adana Demirspor. Bu üç puanın değerli olabilmesi için mutlaka iç dış farketmeksizin puan yada puanlar alarak bir yenilmezlik serisine devam etmek gerekiyor. Ve bu potansiyelin Adana Demirspor da olduğu rahatlıkla bu hafta ortaya çıktı. Play-off yolunda aynı mücadele ve ruhla devam.