Devletin şefkat eli Zafer Aktaş

21/10/2019 22:14 2259

Göreve geldiği günden bu yana Adana ve Adanalıların huzur ve güvenliği için gece gündüz demeden çalışan Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş gerçekten Devletin şefkat ve merhamet eli oldu. Geçtiğimiz günlerde bir fotoğraf karesi gözüme çarptı. Bir bakayım dedim iyice inceledim. Bir vatandaşın çocuğunu kendi çocuğu gibi severken objektifler müdürümüzü görüntülemiş. Gözlerindeki sevgiyi, merhameti, şefkati görmemek için kör olmak lazım. Kendi öz çocuğuna sarılır gibi sarılan müdürümüz Adana’yı da kendi öz memleketiymiş gibi kucaklıyor bir bakıyorsunuz Hürriyet Mahallesi’nde bir bakıyorsunuz Anadolu Mahallesi’nde. Galiba biz Adanalılar hakikaten bu konuda çok şanslıyız… Cengiz Zeybek olsun, ki kendisi öz be öz Adana evladıdır, Selami Yıldız olsun, Osman Ak olsun, hangi müdür göreve geldiyse, gerçekten Adana’yı çok sahiplendi. Havasına, suyuna, insanına kurban olduğum canım memleketim. İyi ki Adanalıyık. İyi ki varsınız Zafer Aktaş.


İYİ Parti'de neler oluyor?

Son günlerde özellikle sosyal medya üzerinden bir İYİ Parti İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu'nun görevden alındığı konuşuluyor. İl Başkanı ile konuştum, 'Bana henüz tebliğ edilen bir şey yok" dedi. Ancak, siyasette bir gün hatta bir saat çok önemlidir. Hiç ummadığınız anda her an bir gelişme yaşanabilir.

İYİ Parti'ye yakın kaynaklardan edindiğim, bilgilere göre Göktürk Başkan'ın görevden alınacağı iddiaları tam 4 ay öncesinden başlatılmış, gerekçe ise Başkan'ın Milletvekili İsmail Koncuk ile ters düşmesi. Belediye Meclis üyelerinin belirlenmesinde İsmail Koncuk'un görüşü alınmamış, liste tam anlamıyla Göktürk başkan tarafından hazırlanmış...

Bu ve buna benzer bilgileri Ankara'dan da teyit ettirdim. Hatta İl Başkanlığına Adanalı olan ancak yaşamını İstanbul’da sürdüren Avukat Süleyman Sırrı Özdolap'ın atanacağı kongre sürecine kadar il başkanlığını sürdüreceği de belirtiliyor.

Dedim ya siyasette bir gün hatta bir saat çok önemlidir, bekleyip hep beraber göreceğiz.

 

Biz yazmaktan bıktık onlar bıkmadı

Yukarıdaki başlığı bir kez daha yazmak istiyorum, bu kez büyük harflerle yazayım ki etkili olur

"BİZ YAZMAKTAN BIKTIK ONLAR BIKMADI"

Kimden mi bahsediyorum, Özel halk Otobüsü şoförlerinden…  Yine  65 yaş üstü yaşlılara eziyet çektiriyorlar, durakta yaşlı görünce durağın daha da ilerisinde duruyorlar, almadan gidiyorlar, alsalar dahi suratları kırk karış, sanki kendi cebinden para çıkıyor…
Devlet size destek veriyor, Büyükşehir Belediyesi de mazot desteği veriyor..

Siz kime dikleniyorsunuz..!
 Yaşlıları ücretsiz taşımak sizin göreviniz hem de yasal olarak. Plakanızı yazarak sizi ifşa etmekten bıktık, ama siz bıkmadınız... Yazık, ama çok yazık..  Gün gelecek sizde yaşlanacaksınız, hatırlatayım dedim.

Günün sözü

Öyle yıkma kendini, Öyle mahzun, öyle garip… Nerede olursan ol, İçerde, dışarda, derste, sırada, Yürü üstüne üstüne, Tükür yüzüne celladın, Fırsatçının, fesatçının, hayının...
Dayan kitap ile Dayan iş ile. Tırnak ile, diş ile, Umut ile, sevda ile, düş ile…
Dayan rüsva etme beni.(A.Arif)

Günün kitabı

  Gizli Çekmece

Yazar:    Ahmet Oktay

 

Günün ismi

Devletin şefkat elini herkese uzatan
Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş

Çimdik

 İnsanlar kötü niyetli olunca sen istediğin kadar iyi ol hiçbir şey farketmiyor. Ondan fazla şey yapmamak lazım.

Haşarı soruyor-Binden fazla seyahat yazarı ve acentasını bünyesinde bulunduran Flight Network Seyahat Sitesi’nin dünyanın en güzel şehirler listesini yayınladığını ve Türkiye'den listeye giren tek bir şehir olduğunu biliyor musunuz?

  
-19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Zeydan Karalar muhtarlara kulak verdiğini biliyor musunuz?

 

-CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak’ın katılımıyla gerçekleştirilen Danışma Kurulu toplantısında hangi partilinin, Başkan Karalar’ı işçi alımı konusunda sert dille eleştirdiğini biliyor musunuz?


-Antalya Edebiyat Günleri kapsamında öykü dalında verilen en iyi ‘İlk Öykü Kitabı’nın başarılı oyuncu, hemşehrimiz Caner Cindoruk’a verildiğini biliyor musunuz?

-Büyükşehir Belediyesi’nin tabelasındaki  ‘İ’ harfinin lambasının patladığını biliyor musunuz?

- Final Okulları Kurucusu Şevket Ertem’in dillere destan bir düğünle oğlunu evlendirdiğini biliyor musunuz?

-Bu hafta İYİ Parti’de sürpriz gelişmelerin yaşanacağını kimlerin iddia ettiğini biliyor musunuz?

- Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in Türkiye’de en uygun fiyatla asfaltı aldıklarını iddia ettiğini biliyor musunuz?