Devamını diliyorum…

21/12/2021 23:07 798

 

Giresun galibiyeti sonrası bir puanın bile değerli olacağı Alanya deplasmanından belki de sezonun ilk yarısının en güzel ve rahat oyunlarından birini oynayarak 3-1 gibi önemli bir skorla galip gelen takıma Adana Demirspor denir diyerek yazıma başlamak istiyorum.

Evet, mavi şimşekler yoluna dolu dizgin devam ediyor. Giresun maçında son dakikada gelen gol ve alınan 3 puan camiada bayram havası yaşatmışken, Alanya deplasmanı ise bir puan almak bile önemli cümlesini kurduruyordu. Ancak Adana Demirspor’un Teknik Direktörü Montella yine yaptı yapacağını üstelik hasta oyuncular nedeniyle rotasyona gitmek durumunda kalmasına rağmen ilk 11 çıkan ve sonradan oyuna giren öğrencilerinden müthiş verim aldı. Maça gerçekten son derece istekli ve iyi başladı Adana Demirspor, sonrasında Vargas’ın harika golü geldi. Ardından beraberlik golünü yese de maç içinde harika işler yapan Balotelli ile 2-1 öne geçti 2. Yarı yine sahada harika bir Adana Demirspor izledik. Montella’ nın sahayı harika okuması, oyun içine yaptığı hamleler çok çok önemliydi. Benim için en değerli olanı ise takımın 3. golü attıktan sonra Alanya ya karşı neredeyse hiç pozisyon vermemesiydi. Topu ve oyunu o kadar güzel tuttular ki maçı izleyen Adana Demirsporlular eminim büyük keyif almıştır.

Adana Demirspor takımı sıralamada istediği noktada ligin ilk yarısını tamamlayacak gibi gözüyor hatta fazlası bile olabilir zira ben bu yazıyı yazarken ilk yarının bitimine iki hafta olduğunu da hesap edersek. Bununla beraber akşam oynanacak Galatasaray maçının önemi de daha fazla arttı diyebiliriz. Zira haftalardır kötü sonuçlar alan Galatasaray karşısında alınacak 3 puan takımı farklı bir seviyeye taşır. Üstelik Alanya maçında ki rotasyonunda önemi bu maçta ortaya çıkacaktır. Şu bir gerçekki Adana Demirspor takımı son derece formda ve moralli buda Galatasaray maçında kesinlikle sahaya yansıyacaktır ben buna inanıyorum.