Ders çıkarmak

01/06/2019 16:06 4242


Adana Demirspor için bu sezon dramatik bir şekilde süper lig hayallerinin son iki dakika da noktalandığı bir sezon oldu. Final biletini Hatay’da bırakan mavi lacivertliler sezon başında bu noktaya gelmeyi belki de hayal bile edemiyordu. Nedeni ise herkes tarafından biliniyor aslında.

Sezon başına dönecek olursak kongreleri sürekli ertelenen sezonun başlamasına kısa bir zaman kala adeta kayyumun eşiğinde olan, futbolcusu dahi olmayan, mali açıdan adeta batmış son derece karartıcı bir tablo ile karşı karşıyaydık. O dönem başta Adana’nın önde gelenleri ve 5 Ocak Gazetesi İmtiyaz Sahibi Savaş Çokduygulu’nun üstün çabalarıyla Türkiye’nin önde gelen iş adamlarından Murat Sancak üstelik hiç aklında yokken oluşturduğu Yönetim Kurulu ile bir anda son kongrede Başkanlığa merhaba dedi. Kısa zamanda transferler yapıldı, teknik heyet oluşturuldu, takım kampa gönderildi bununla beraber mevcut mali kara tablo düzeltilmeye başlandı, tesisler yeniden elden geçirildi, kulübe kurumsal kimlik kazandırma çalışmalarına hız verildi, altyapı baştan sona revizyona girdi ve bu sezon iyisi ile kötüsü ile bir çırpıda geçti.

Bana göre bu dönem Murat Sancak için bir çıraklık dönemi oldu. Bu süreçte futbol dünyasını daha yakından tanıma fırsatı da buldu. Ne yalan söyleyeyim ben bu sezon play-off bile oynamayı başarı görenlerdenim tüm camiada böyle düşünüyor. Tek üzüntü ise son iki dakikada kaçan final bileti oldu.

Yoksa Adana Demirspor’un artık emin ellerde olduğunu tüm camia biliyor ve Başkan Murat Sancak’ı sonuna kadar sahipleniyor. Başkan Murat Sancak için yeni sezon ustalık dönemi olacaktır. Hatalar yapılmadı mı elbette yapılmıştır işte bu hatalardan ders alarak yola daha da emin adımlarla devam etmesini bilen bir isim Murat Sancak. O yüzdende yeni sezonda çok daha farklı bir Adana Demirspor göreceğiz benim bu konuda kuşkum yok.

TFF 1. Lig önümüzdeki sezon daha zorlu geçecek tedbirleri de ona göre almak gerekiyor. Takımda bir çok oyuncunun sözleşmesi devam ediyor. Bu oyunculardan belki yeni sezonda Adana Demirspor’la yollarını ayıracak isimlerde olacaktır. Ancak çatı oluşmuş durumda yani Adana Demirspor yeni sezonda nokta transferlere para harcayacak. Yeni sezona para sorunu olmadan kampa gidlecekmi yeni sezona transfer yasağı alınacak mı eksi puanlarla başlanacak mı gibi derdi olmadan emin adımlarla başlanacak.

Başkan Murat Sancak ve yönetimi gelecek sezon doğrudan süper lige çıkacak bir takım oluşturmak adına yeni sezona merhaba diyecek. Transferleri ona göre yapacak en önemlisi de 25 futbolcu gidip 25 futbolcu gelmeyecek takım birbirini tanıyacak. Eğer herhangi bir sıkıntı yoksa Ümit Hoca ile de zaten devam edilecek. Şimdi geriye tek bir şey kalıyor. Yeni sezona iyi dinlenerek ve çok çalışarak zirvede başlamak bizi oldukça keyifli ve sorunsuz bir Ağustos ayı bekliyor.