Demirspor  yine mücadele verecektir

07/11/2019 18:16 344

 

Böyle zamanlar hep olur. Önemli olan kötüye bakmaksızın ayağa kalkabilmek, sonrasında mücadeleye sonuna kadar devam edebilmektir. 
Adana Demirspor’un da yaşadığı budur. 
Son beş maçtır galibiyete hasret kaldı Mavi-Lacivertliler.  Kulübün tarihi bu yaşanılanların örnekleriyle dolu.  Teknik Direktör Muzuroviç ve  Behzat Çınar dönemleri  hatırladıklarım. Her ikisinde de ilk yarıyı kötü bitirip ikinci yarılar Adana Demirspor’un adeta uçtuğu dönemlerdi.  
Hep aidiyet duygusunun yakalandığı dönemlerdi bahsettiklerim. Aile olan başarıyı mutlaka yakalıyor. 
Adana Demirspor’un mevcut oyuncularına ve teknik heyetine koşulsuz desteğe devam etmek gerekir. Ve mevcut oyuncular mutlaka alabildikleri kadar puanları hanelerine yazdırmaları gerekiyor. Takımın mücadelesi, isteği ve geleceğe dair verdiği ışık umut verici.  Sadece ve sadece  oyuncuların galibiyet golünü atmasına kaldı.  Bu anlamda Teknik Direktör Uğur Tütüneker, yoğun mesai veriyor ve çıkış noktası arıyor. Takımı çıkışa götürecek kim varsa ondan faydalanmanın peşinde. Doğruda yapıyor.  
Bu hafta Adana Demirspor’un galibiyete daha çok ihtiyacı var. Eskişehirspor’un durumu bizi ilgilendirmiyor ama Kırmızı-Siyahlıları da şuan ki bulunduğu noktaya göre yorumlamamak gerekir. İyi pas yapan ve sonuca giden oyuncuları var. Biliyorum ki, bir çok oyuncusu Süper lig takımların listesinde yazılı durumda. 
Sonuç olarak  Adana Demirspor bu…Hep zorluğun üstesinden bir şekilde gelmesini bilmiştir. Tarihin ytozlu yaprakları böyle anlatıyor.  Önemli olanı maçın bitimine kadar susmadan oyunculara destek vermek.  Onlarda gereğini yapacaklardır. 
Sonuna kadar inanıyoruz…