Demirspor’un şanssızlığı…

22/08/2019 12:23 565

 

 

Adana Demirspor , Bolu’ya uğurlandı.

Sezonun ilk maçlarının zorlu geçtiğini ve geçeceğini görüyoruz. Tabi Adana Demirspor’un bir diğer zorluğu ise sakatlıklar…

Geçtiğimiz sezondan itibaren bu sıkıntı ile adeta boğuşan ve gücünü önemli derecede kaybeden Mavi-Lacivertliler yine aynı sorundan yakasını kurtaramadı. Balıkesirspor maçında kaptan Süleyman’ın çapraz bağlarının kopması çok büyük talihsizlik. Önce Süleyman adına sonra da Demirspor adına üzüntü verici bir nokta. Süleyman gibi çok yönlü ve kaliteli bir futbolcunun kadrodan en az 6 ay uzak kalacak olması Demirspor’un yine gücünü zayıflattı. Süleyman, kale hariç tüm bölgelerde oynayabilecek bir oyuncu idi. Bu oyuncuya bir de Carayol eklendi. Onun da adalesinde sorun varve Bolu’ya götürülmedi.

Bu oyunculara ek olarak sakatlıktan çıkan hakan, Koseçki ve Rassoul’u da ekleyelim.

Genel ölçekte Adana Demirspor’un şuan içinde bulunduğu durumun can sıkıcı olduğunu söyleyebiliriz. Tabi olmuşla yaşamak ve orada kalmak futbolun işleyişinde yok. Yaraları sarmak ve mevcutla yeni hedeflere koşup ulaşmak en doğru tercih olacaktır. An itibariyle Boluspor karşısına çıkacak 11’deki oyuncular ve sonradan gireceklerle mutlaka galibiyet hedeflenecektir. Adana Demirspor mevcut oyuncularla bunu da yapabilir.

Boluspor’un ilk maçta Osmanlı’ya yenilmesi kimseyi yanıltmasın. Başlarında Giray Bulak gibi önemli ve kurt hoca var. Neler yapabildiğini ve yapacağını yakından biliyoruz. Zaten Boluspor’un da kadrosu bu lig için elit düzeyde.

Sonuç olarak Boluspor karşısında sürpriz isimler görev alabilir. Bu isimler arasında Volkan da olabilir. İşin olumlu yanına bakarsak belki de bu oyuncuları kazanacak Adana Demirspor…

Şimdiden başarılar diliyorum.