Demirspor kanatlar daha çok kullanmalı

06/09/2018 03:14 2020

 

Çok sıcak bir Adana akşamında maçın başlamasıyla Adana Demirspor seyirci ve saha avantajını kullanıp baskılı oynamasını beklerken 4. Dakikada Peroviç’ in attığı sürpriz gol ile şok oldu.

Neyse ki yediği golün etkisinde kalmayıp daha çok kenarları kullanıp atak yapmaya başlamışken Hakan’ın güzel ortasına Pote aynı güzellikle karşılık verince durumu Adana Demirspor durumu eşitledi.

Gazişehir maçı yorumumda bahsetmiştim; Adana Demirspor kenarları daha çok kullanmalı ve Pote’yi topla daha çok buluşturmalı. Nitekim ilk gol kenardan yapılan ortayla geldi..Adana Demirspor önde basan rakibin pas oyunuyla öne çıkmasına izin vermeyen bir takım ama takım halinde yapmadıkları zaman bloklar arası boşluklar oluşuyor ve rakip ikinci bölgeye rahat çıkıyor. Rakibin korner veya kenar ataklarında defansta pozisyon hataları yapılıyor. Buna Hakan hocanın bir an önce çözüm bulması lazım..

Adana Demirspor her an gol atabilecek ve gol yiyebilecek bir takım. 3.bölgede sonuçlanmayan veya kaptırılan toplarda geri dönüşlerde sıkıntı yaşanıyor. Israrla söylüyorum Adana Demirspor daha çok pas oyunu oynamalı.

İkinci yarı Hakan hoca risk alıp Murat Akın’ı çıkartıp yeni transfer Orkan Çınar değişikliği ile Kağe’yi Pote’ye daha yakın oynatıp Orkan’ı kenarda başlattı. Adana Demirspor daha oturaklı ve dengeli oynamalı..Rakibin analizini yapıp önlemler almalı. Tabi ki Adana Demirspor yeni bir takım zamanla bunlar düzelecektir.4 maç 7 puan iyi mi evet yeni bir takıma göre iyi… Daha fazlası olabilir miydi evet olabilirdi.

Hakem ise iyi bir maç yönetti.

Milli takım arası Adana Demirspor’a eksiklerini çalışması adına iyi gelecektir... O sene bu sene olması dileğiyle sevgi ve saygılarımla...