DEMİRSPOR İYİ OYNAMIYOR

04/09/2018 06:20 1743

 

Dördüncü haftasını bitirdiğimiz 1. Futbol Ligi'nde Adana Demirspor aldığı 7 puanla ligin orta sıralarında kendine yer buldu.

Sezon başı yepyeni bir kadroyla lige giren Adana Demirspor transfer tahtasını açamayan Karabük'ü deplasmanda yenerek lige 3 puanla başladı. Ancak dördüncü hafta İstanbulspor ile Adana'da 2-2 berabere kalan Adana Demirspor'da bence bir kadro zaafı bulunuyor.

Kondisyon olarak hazır bulmadığım Adana Demirspor'da savunmada oynayan Batuhan İşçiler ve Tayyip, eğer Adana Demirspor hedef olarak süper ligi düşünüyorsa yeterli değil. Orta sahada kumaşı çok iyi Galip ve Murat Akın ancak 45 dakika oynayabilecek oyuncular. Orta sahada Traore, Kage iyi oyuncular. Koseçki topsuz oyunu sevmeyen, kendini sağ tarafa saklayıp top geldiği zaman oynayabilen bir oyuncu. Eski oyuncumuz Adil neden verildi anlamış değilim. Orkan için 2-3 haftaya ihtiyaç var. Ayrıca Adana Demirspor 60. dakikadan sonra adeta sahada yürüyor. Kondisyon olarak da çok büyük eksikleri var. Topu her ayağına alan can simidi gibi Pote'yi arıyor. Adana Demirspor'da Pote haricinde kaleye yüzü dönük gol arayan ayaklara da ihtiyaç var.

Sözün kısası, Adana Demirspor eğer hedef olarak Süper Ligi seçmiş ise bu kadro yeterli değil. Ancak hedef orta sıralarsa bu kadroyla devam edilebilir. Ama mutlaka sol bek, orta saha, stoper ve bir açık oyuncuya ihtiyaç olduğu kesin. Adana ve Adana Demirspor tribünleri ise Süper Lige hazır...