Demirspor iyi başladı iyi bitirecek

19/09/2018 22:44 1862

Adana Demirspor Hatayspor maçına durgun başladı.

Diğer maçlara rağmen daha dengeli ve kontrollü oyunu seçti çünkü içerde maç kazanamamanın vermiş olduğu bir baskı vardı. Bu gözle net bir şekilde görüldü.

 Adana Demirspor için , Hatayspor  -tam istediğim  gibi oynuyor-  derken Pote’nin kişisel gayretiyle kazanılan penaltıyı yine aynı oyuncu Pote gole çevirdi. Şampiyonluğa giden takım şampiyon gibi pas oyunu oynamalı, Agresif oynamalı ama maalesef bunları göremedim.

Böyle iyi oynamadan kazanılan maçlar sezon içerisinde tabi ki olacak ama bir olur iki olur  üçüncüye ise  kimse müsaade etmez Hele hele bu ligde.

Bu haftanın sevindirici tarafı Adana Demirspor’un bu galibiyetle içerdeki kazanamama stresini üzerinden atmış olması oldu.

Kaleci Çağlar haftalardır kalesinde güven veriyor. Yine çok önemli kurtarışlar yaptı. Sonradan oyuna giren oyuncuların katkıları her zaman tartışılır. Batuhan’ın oyuna girişi ikinci golde attığı şutun kaleciden dönmesi ve Berk’in tamamlaması ve üçüncü golde  yine asist yapması maça ne kadar konsantre olduğunu gösteriyor.

Lige nasıl başlarsanız lig öyle gider; Adana Demirspor iyi başladı sonu iyi bitecek inşallah.

Yeni kurulan bir takım biraz sabır....

Sevgi ve saygılarımla