Demirspor futbolcusu çok rahat!

11/02/2019 22:38 2168

Hafta içinde yaşanan hoca değişikliğinin maça yansımasının nasıl olacağının merakla beklenilen bir maç olması itibariyle İstanbulspor karşılaşmasının sonucu çok önemliydi.

Yılmaz hocanın gönderilip yerine gelen Ümit hoca için kendisini ispat etme anlamında Demirspor bulunmaz bir nimet konumunda idi. Ayrıca neler yaşanırsa yaşansın geçen hafta alınan önemli galibiyetten sonra seriyi devam ettirmek için İstanbulspor maçı olmazsa olmaz niteliği taşıdı.

Pozisyonun olmadığı ilk 20 dakika itibariyle gösterdi ki geçen haftaki  gibi golü bulan takımın büyük avantaj  sağlayacağı klasik orta saha mücadelesinin olduğu maçta sanki golü atanın kazanacağı bir duruma büründü.

İlk yarı itibariyle futbol adına çok fazla bir şey söyleyemeyeceğimiz maçta,  golsüz devreyi kapatmak normal diye düşündüm.

Bana göre beraberlik ile yenilginin bu saatten sonra çok fazla fark etmediğini düşününce ikinci yarı Ümit hocanın müdahale de bulunması şart gibi gözüktü.  İkinci yarı ilk yarının benzeri şeklinde başladı. Oyunun fauller ve sakatlıklar nedeniyle sık sık durması maçın tempo kazanmasını engelledi. Bu tür pozisyon kısırlığı olan karşılaşmalarda duran toplar önem kazanır. İki takımda 50. Dakika gelinildiğinde duran topları iyi değerlendirdi diyemeyiz.

Demirspor iki oyuncu değişikliğini de sakatlıklardan dolayı yapması Ümit hocanın hamle şansını azalttı. Maçta ilk tehlikeli pozisyonun 75. Dakikada İstanbulspor tarafından gerçekleşmesi maçın özeti diyebiliriz. Bu pozisyonun devamında bir duran topta  Demirspor kalesinde golü gördü.

Demirspor kalesinde golü gördükten sonra hücum yapmaya çalışması akıllara -80 dakika neden beklediniz?- sorusunu getirdi.

Futbolcu kardeşlerime şunu söylemek istiyorum. Şampiyonluk isteyen bir camia var. Ne isterseniz yapan bir  Başkan var. Hafta içi hoca değişikliği olmuş.  Beklenen ise, futbolcuların kendilerini hocaya göstermesidir.

Maça bakıyoruz vurdum duymaz futbolcu topluluğu…Maç bitse de gitsek havasındalar. Sormak istiyorum, “daha ne istiyorsunuz?”  Yenilebilirsiniz ama kazanmak için biraz hırs yapar. Kenarda oyundan çıkmış arkadaşlar maçta göstermediği hırsı hakeme itirazda gösteriyor. İlk kez bu kadar ağır değerlendirmede bulunuyorum. Tarzım olmamasına rağmen futbolcuya sitem ediyorum. Yazık…Bu taraftar sizlerden başarı bekliyor. Bir laf vardır ya –rahatlık battı- diye!

İşte Demirsporlu futbolculara rahatlık battı...