Demirspor daha iyi olmalı

05/11/2018 20:43 1539

 

Lig başlayalı 11 hafta oldu. Adana Demirspor bakış açımızda mücadelesini daha yukarıya çekmesi gerekiyor. Yani daha iyi oynamalı diye düşünüyorum.

Buradan özellikle kulüp başkanımız Murat Sancak ve yönetim kuruluna diyecek sözümüz yok.  Zor günde bu takıma sahip çıkıp bu renklere kucak açan onlardır. Olmayan bir takımı yoktan var ederek bir takım yapan başta başkan Murat Sancak'a teşekkür etmek boynumuzun borcudur. Sadece sergilenen futbolla ile  ilgili olarak  sıkıntılarımızın olduğunu söyleyebiliriz.  Sezon başından bu yana istenilen futbolu oynayamayan, kazanılan maçlarda dahi zorlanan Demirspor’un bu durumu mutlaka mercek altına alınması gerekiyor. Afyon maçında attığımız bir golden sonra kendi sahamıza kapanarak gol yememek için savaş vermemiz ayrı bir stres kaynağı.  Kalede Çağlar , Mitroviç ve Pote’nin haricinde ne yaptığını bilen oyuncu azlığı olumsuz görüntünün kaynağı olsa gerek. Bir takımda mücadele eden oyuncusu bu kadar olursa eleştirinin odak noktası olur.  11 maçtır orta sahamız iki top yapamıyor. Afyon gibi mütevazı bir takımda oynayan Mehmet Güven ve Yasin gibi iki vasat oyuncu Adana Demirspor'un orta sahasını ele geçirdi desek doğru olur.

"Bu müsabaka kazanıldı. Ve takımda üst üste kaybetmenin baskısı var. Bu yüzden iyi top oynamadık" deniyor. Şimdi önümüzde yine ligde kadro olarak mütevazı bir Altay takımı var. Bu müsabakayı kazanmalıyız ki üst sıralardan kopmayalım. Ama bu oyunla bence çok zor.  Buradan uyarmak istedim. Hakan Kutlu'nun mutlaka öz eleştiri yapması gerek. Çünkü Afyon maçının 60. Dakikasından sonra takımın durumu ortada.

Adana Demirspor taraftarı yine büyüklüğünü göstererek 90. dakika takımını teşvik etti. Stresli geçen bu müsabakadan sonra dilerim Adana Demirspor bundan sonra oynayacağı maçları daha stressiz oynar diyorum.