Demirspor avantajını kaybetti

17/04/2019 23:43 1025

Geçtiğimiz hafta ilk 6 sıraya yerleşen Demirspor, bu avantajını ancak bir hafta yaşayabildi ve elinde olan play-off şansını diğer takımların eline bıraktı.

Altay maçına iyi başlayan Adana Demirspor hemen maçın başında 2-0 öne geçti. 25 ve 45. Dakikalar arasında tamamen mahkum oynayan Demirspor’da Pote, Oleksandr ve Legear ileride kalıp orta sahaya yardım etmeyince Altay çokça gol pozisyonları yakaladı.

İkinci yarıya Oleksandr, Legear’ı kenara alıp orta sahaya Levent ve Vedat’ı monte ederek bu bölgeyi güçlendirmemiz gerekirken aynı 11 ile çıkıp 10 saniyede gol yememiz yine mahkum oynamamıza neden oldu. Tatos, Kappel, Özgür , Vierra ile orta sahayı kalabalık tutan Altay , Adana’dan istediğini alarak İzmir’e döndü. Rassoul’u çok arayan takımımız bu maçta da Traore’yi kaybederek çok büyük yara aldı.

Hakem Hüseyin Göçek  90. Dakikada Demirspor’un net penaltısını vermeyerek , Demirspor’un hakemler tarafından katledilmesine yardımcı oldu.

Bence ikinci devreye Levent, Vedat ikilisi ile orta sahayı güçlendirerek başlasak bu iki gol olmazdı. En azından orda alanı rakibe bırakmazdık. Şimdi avantaj Ümraniye’de ve bana göre bir tek zor maçı var o da Osmanlıspor ile yapacağı karşılaşma. Yani işimiz zor değil çok zor.