Demirspor artık kayıpsız gitmeli

30/04/2019 23:17 1897

Liglerin sonuna geldikçe önem ve stresin arttığı haftalar başladı.

Biliyorsunuz Demirspor son iki maçta 4 puan kaybederek kendi elde ettiği avantajı kendi elleriyle rakibine sunduğu bir ortam oluşmuştu. Fakat her şeyin bitmediğini kanıtlamak için Boluspor’u ağırladı Demirspor. Yendiği takdirde de ligin Demirspor açısından yeniden başlayacağı yeni bir ortam oluşacaktı.  

Demirspor eğer galibiyet serilerinin olduğu haftalardaki gibi coşkulu istekli ve rakibine hata yaptıran oyun tarzına yeniden dönerse neden  Boluspor maçını kazanmasın. Böylelikle tekrardan ilk altının en önemli takımı olur ki bana göre lige de çıkabilir. Ve de çıkmalı. Ayrıca umut ediyorum Ümit hoca kaybedilen puanlardaki hatalardan ders çıkarır ve böylece lig bitine kadar seri yakalar.

Rakip Boluspor ise kolay gol yemeyen bunu da son üç maçta kalesinde gol görmeyerek gösterdi. Bütün istatistikler maçın kolay geçmeyeceğini gösteriyor. Maç klasik orta saha mücadelesinin olduğu golü atanın kazanacağı ve pozisyon olacağı bir karşılaşma gibi görünse de iki takımın biri erken gol bulursa tamamen maçın havası değişebilir durumu vardı.

Bu tür maçlarda sonucu duran topların belirlemesi büyük ihtimal dediğim anda Demirspor ilk golünü buldu. Gol ile birlikte pozisyon sayısı iki takım için de arttı. Nitekim Demirspor ikinci Boluspor ise ilk golünü buldu ki gidişat daha çok pozisyon göreceğiz gibi duruyor.

Pote’nin gol atması kendine güveninin gelmesi anlamında önemli. Eğer siz kanatlardan iyi ortalarla Pote’yi beslerseniz o da golünü atar. Bunları Demirspor daha sık yapmalı. Skor avantajını yakalayan Demirspor biraz pas yapsa ve ileride topu tutabilse daha rahat maç çıkarabilir. Fakat yapılan pas hataları Boluspor’u oyunun içinde tutmakta. Tabi ki önemlisi üçüncü golü bulup rahatlaması gerekiyor çünkü bu skor Boluspor için maçı çevirebileceği umudunun sürdürmesine neden olur.

Skor olarak Demirspor ilk yarı itibariyle istediğini aldı. Bu skoru korumak istiyorsa ikinci yarının 15-20 dakikası dikkat etmesi gerekiyor. Eğer Boluspor bu dakikalarda gol bulmazsa Demirspor daha çok pozisyona girebilir ve maçı koparabilir.

İkinci yarıya takımlar ciddi gol pozisyonlarına girerek başladılar. Golün gelmediği her dakikada Boluspor  defansında açıklar olacağını söylemiştim. Nitekim de Demirspor kaptığı topu hızlı çıkarak Berk Yıdlız ile üçüncü golü buldu. Böyle giderse skorun artması içten bile değil. Golün verdiği moralle Demirspor daha çok kalede görünmekte. Nitekim bunun meyvesini de Pote ile dördüncü golü bularak gördü. Pote’nin Demirspor için ne kadar önemli oyuncu olduğu bir kez daha gösterdi. Ne zaman gol atsa Demirspor rahat kazanıyor.

Sonuç itibariyle kazanması gereken maçı Demirspor ilk yarı zorlanmasına rağmen net bir skor ile kazandı. Demirspor artık kayıpsız ligi tamamlayarak Süper lige çıkacağını düşünüyorum. Umarım bu düşüncem gerçekleşir ve özlenen o gün gelir.