Demirspor Adana’nın değeridir

25/06/2018 23:22 2878

 

Adana Demirspor bu kentin değeridir. Yarım asırı geçmiş neredeyse bir asıra dayanan büyük bir çınardır. Geçmişte formasını terlettiğim, yöneticilik yaptığım, bu kentin önemli  bir değeridir.

Bu günlere neden geldik?nasıl oldu?kim ne yaptı?bu soruları bir kenara bırakıyorum, geçmiş yönetimleri sorgulamıyorum.

Mevcut durumda artık bu değeri hayata yeniden döndürmenin derdindeyim.

Geçmişte de bu duruma gelmişliğimiz olmuştu. Neredeyse kapısına kilit vuruluyordu.  O zaman üç beş arkadaşımla ateşten gömleği giyip kapı kapı dolaştık.  Demirspor’un kapısına kilit vurdurmadık. Dönemin Adana Valisi Sayın Cahit Kıraç 5 Ocak resepsiyonunda bir yönetim yapmıştı ve Adana Demirspor’u yeniden hayata döndürmüştük.

Bugün yine çok kritik bir noktadayız. Her zaman bu kentin değerlerine sahip çıkmışızdır. Çıkmaya da devam edeceğiz.

 5 Ocak gazetesinin ve tüm ekibimizin, bu kentin değerlerine sahip çıkmak asli vazifesidir. Bakın tüm ülke hayati bir seçime girmiş, seçim ülkenin ana gündemi, bu seçim ülkemiz için de hayırlara vesile olsun diyoruz, istikrar kazandı, millet kararını verdi daha güçlü Türkiye için tercihini yaptı. Ancak bizim gündemimizde Adana’nın en büyük değeri Adana Demirspor var, Çünkü kapanıyor, bitiyor göz göre göre tükeniyor… Bunu nasıl bir Adanalı olarak içimize sindirelim?

SİNDİREMEYİZ, SİNDİRMEMELİYİZ, SİNDİRMEYECEĞİZ!

Adana’nın başta Sayın Adana Valisi Mahmut Demirtaş olmak üzere tüm bürokratlarını, tüm Sivil Toplum Kuruluşlarını, tüm iş adamlarını bu sessiz çığlığı artık duymaya davet ediyorum.

Sayın Adana Valisi Mahmut Demirtaş, sizi en yakın tanıyanlardanım, Adana için neler yaptığınızı en yakından bilen biriyim, daha geçen hafta üniversite için yaptıklarınızı da biliyorum ve çok teşekkür ediyorum size Adana’ya yaptıklarınız için.

Ancak Sayın Vali, Adana Demirspor için de,artık taşın altına elinizi koyma zamanı. Yaşanmışlığı, sevdası, neredeyse bir asra dayanan, Adana’nın en önemli değeri olan Adana Demirspor’un sizin döneminizde kapısına kilit vurulmamalı. Hep birlikte bu çınarı yaşatmalıyız. Bu kentin en büyük markası, en büyük değeri Adana Demirspor, efsane isimler yetiştirmiş ve bu isimleri Türk futboluna kazandırmış bu büyük camia, kaderine terk edilemez. Edilmemeli. İçim acıyor, canım yanıyor, yüreğim yanıyor yüreğim.

Adana bu değerine sahip çıkmalı. Haydi artık herkes taşın altına elini koysun gün Adana Demirspor’a sahip çıkma günü.

Sayın valim size sesleniyorum; bir toplantı yapmalısınız, artık Adana’nın dinamiklerini harekete geçirmelisiniz, bu takıma bir yönetim oluşturmalısınız.

Benim tanıdığım Adana Valisi Sayın Mahmut Demirtaş yapar tüm dinamikleri toplar,  toplantısını yapar ve bir yönetim de oluşturur asla endişem yok, yapar hem de aslanlar gibi yapar.