DEĞİŞİMİN AYAK SESLERİ

18/03/2021 02:58 4207

 

Adana Demirspor Samet Aybaba’nın takımın başına geçmesinin ardından adeta ayağa kalktı. Kötü gidiş nedeniyle futbolcular mental olarak da yavaş yavaş kafalarında adeta sezonu bile bitirme noktasına gelmişlerdi. İşte tamda bu noktada yönetimden doğru hamle geldi ve camiayı tanıyan son derece tecrübeli olan gerek süper lig gerekse 1. Ligde saygı ve sevgiyle bakılan Samet Aybaba ile anlaşıldı. Samet Hoca Ümraniye maçını lisansı yetişmediği için tribünden izledi gözlemlerini yaptı.

Sonrası ise iç sahada oynanan kazanılan Bandırma maçı ardından güzel oyunla kazanılan işte Samet Hocanın eli değiyor denilen deplasmanda kazanılan Samsun maçı. Bu maç sonrası hocanın açıklamaları en az galibiyet kadar değerliydi. Ne diyordu Hoca -kazandık ama eksiklerimiz çok- Ve eksik noktaları teker teker analiz ediyordu. Yani uçup kaçmıyordu. Samsun maçından sonra camiada da hava biranda değişti. Yüzler gülmeye başladı. Futbolcular ise özgüvenlerini yeniden kazanmaya başladı. Futbolcuların kalitesine zaten diyecek bir şey yoktu. Onlarda bu kaliteyi sahaya artık yansıtmaya başlamıştı.

 

İki maçta oluşan bu güzel hava Adana Demirspor’u ilk iki için umutlandırmıştı rakiplerinin de puan kaybıyla geçtiğimiz hafta sonu oynanan İstanbulspor maçının önemi daha da artmıştı. Adana Demirspor bu tür kritik maçları genelde puan kaybıyla tamamlar ama bu kez tecrübe farkı ortaya çıktı. Gerek Samet Hocanın tecrübesi gerekse ­futbolcuların kendi kalitelerine yakışan oyunu ortaya koymaları güzel oyunu ve galibiyeti getirdi. Bu noktada lig Adana Demirspor için bambaşka bir noktaya geldi. Daha 4 hafta öncesine kadar acaba play-off’a kalımıyız diye düşünenler şimdi ilk ikiden çıkma hesapları yapıyor.