Değerli galibiyet

03/02/2020 22:05 3386

 

Adana Demirspor yenilenmiş kadrosuyla ligin ikinci devresinde farklı Balıkesir galibiyeti ile başladı. Ardından yine kendi sahasında farklı galip gelebileceği Bolu maçından rakibinin son dakika golü ile berabere ayrıldı. Son olarak Keçiören deplasmanında galibiyet adına sahaya çıktı.

Maçın ilk yarısında tutuk bir futbol sergilese de ligin en az gol yiyen ekiplerinden biri olan rakibinin kalesine üç gol bırakmayı başardı ve üç puanı cebine koyarak çok değerli bir galibiyete imza attı.

Genel olarak baktığımızda Adana Demirspor’un özellikle belli bölgelerde çok alternatifli bir kadrosu var Uğur Hoca oyunun sıkıştığı anlarda kilidi açacak oyunculara sahip. Ancak küçük bir eleştiri de yapmakta fayda var. Zaman zaman oyuncu değişikliği konusunda geç mi kalınıyor diye düşünmeden kendimi alamıyorum. Çünkü kenarda bekleyen oyuncularda oyunun ve skorun tıkandığı anlarda oyuna ve skora çözüm getirebilecek oyuncular. Tabi birde elinizde Erkan gibi çilingir bulunuyor. Oyun içinde her an her şeyi yapabilecek kapasiteye sahip bir isim. Açıkçası bu maçta Volkan’ın da eksikliği hissedildi diye düşünüyorum.

Tüm bunlara karşın özellikle Keçiören maçının ikinci yarısı Adana Demirspor sonuca gitmeyi başardı. Şimdi kendi sahasında oynayacağı Adanaspor derbisi içinde moral kazandı.

 Adana Demirspor derbi maçı ile birlikte özellikle ilk iki için zorlu bir periyoda giriyor. Ve mavi-lacivertliler bu periyodu az hasarlı geçtiğinde camianın özellikle şampiyonluğa bakışı daha olgunlaşacak. Bu hafta derbi haftası ve derbi demek üç puandan daha fazlası demek bekleyelim görelim.