Daha dikkat daha ayakta kalmak…

28/12/2020 01:06 1667

Teknik Direktör Cüneyt Dumlupınar ile maç öncesi sohbetimiz de oyuna sonradan girenlerin de katkı sağlaması gerektiğine ayrıca vurgu yapmıştı. Tabi ki futbol akıl oyunu. Satranç gibi hamlelerinizi yapaksınız. Bunun için de tribünde de otursa oyuncuların mutlaka mental ve fizik olarak her an hazır olması gerekiyor. Zira Adana Demirspor’un şampiyonluk gibi hedefi var.

Sinan biraz daha orta sahayı toparladı. Semih zaten 90. Dakikadan sonra oyuna girdi. Koseçki ise hayli geriye gitmiş.

Balıkesirspor maçı Adana Demirspor için önemliydi. Serinin devam etmesi, zirvedeki yürüyüşün aksamaması ve öz güvenin devamı anlamı taşıyan 90 dakika idi.

Dibba’nın yokluğunda Cüneyt hoca Emircan’a şans verdi. Emircan gayretli ve istekli ancak maç eksiği çok bariz belli. Mücadelelerde eksik kalıyor. Bu nedenle Emircan’ın o bitirici futbolunu özlemle bekliyoruz. Bunun yanı sıra Yunus bu maç özelinde istediğini veremedi. Tabi doğal karşılamak gerekir. Bazen de futbolcuların olumsuz anları olacaktır. Orta sahada da zaman zaman aksamalar yaşandı.

Ayrıca üçüncü bölgede Adana Demirspor’un topu tutamaması da handikap. Bunu takımda en iyi başaran Dibba ama o da sakat…

Hal böyle olunca da Balıkesirpor ilk kez ideal kadrosuyla sahaya çıkarken kendilerine göre bu sezonun en iyi futbolunu oynadılar.

Sonuç olarak Adana Demirspor 3 puanı alması harika oldu. Bazen kötü oynarken de kazanacaksın. Bunu da başardı Mavi-Lacivertliler.

Tebrik ediyorum.

Şimdi ise Çarşamba günü erteleme maçında İstanbulspor karşısına çıkacaklar. İstanbul ekibi bu ligde en hazır ve uyumlu oynayan üç takımdan biri. Özellikle de yabancı oyuncuların takıma katkısının oranı çok yüksek.

Adana Demirspor adına final maçlarından biri. Özellikle orta sahanın çok diri kalıp temaslı oyunu seçmesi gerekecek.

-Balıkesirspor maçında neler yapılamadı- bunun üzerinden gidip İstanbulspor maçına daha dinamik çıkmak Adana Demirspor’un serisini devam ettirir.