Cumhur ittifakında Adana

30/11/2018 14:59 7408

Yerel seçimlere her geçen gün bir adım daha yaklaşıyoruz. Adana için şimdilik net bir fotoğraf olmasa da MHP’li Hüseyin Sözlü’nün Cumhur ittifakı destekli aday olduğu ortada.

Her ne kadar tabanda rahatsızlık olsa da özellikle diğer şehirler için MHP kanadının AKPartili adayı destekleyecek olması ve Cumhurbaşkanının jeste jestle karşılık verecek olması  bazı illerin adaylarının açıklanmasını Güney Amerika ziyareti sonrasına saklaması Adana için yüzde doksan böyle bir adım atılacağını gösteriyor.

Özellikle temayül yoklaması sırasında AK Parti kanadında yaşanan heyecan son günlerde kendisini derin bir sessizliğe bıraktı.

Çoğu aday pek konuşmak istemiyor herkes derin bir sessizliğe bürünmüş durumda. Aday adaylarının sessizden genel merkezde taban yoklaması devam ediyor.

Hal böyle olunca da birkaç sosyal medya paylaşımının dışında aday adaylarından ortalıkta çokta bir kayda değer çalışma görünmüyor.

Çünkü onlarda haklılar şuan için neyin ne olacağını tam olarak kestiremiyorlar. Hal böyle olunca da Şimdi herkes Sayın Cumhurbaşkanı’nın güney Amerika ziyareti dönüşünde yapacağı açıklamayı bekliyor.

Bu durumda Adana özelinde nasıl bir yol izlenecek, mevcut başkan MHP’nin adayı Hüseyin Sözlü desteklenecek mi desteklenmeyecek mi Cumhurbaşkanının açıklamasına göre bir yol belirlenecek.

Hali ile insanın aklına şu soru geliyor; Velev ki Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan ‘Cumhur İttifakının Adana Adayı  Hüseyin Sözü’dür derse ne olacak?

AKParti kanadı nasıl bir yol izleyecek?

 Sözlü’nün adaylığında seçimi kazanması için bir gayret gösterilecek mi?

Ya da AK Parti tabanı nasıl bir tepki ortaya koyacak?

Sorular soruları izliyor.

İşte işin asıl düğümlendiği nokta da bu ve benzer sorularda saklı sanırım.

Yalnız gerçek olan bir şey var ki o da seçmenin Adana’da böyle bir ittifaka pekte sıcak bakmadığı.