Cumhur İttifakı Adana'yı salladı

28/01/2019 14:49 2757

Cumhur İttifakı'nın Adana belediye başkan adayları tanıtımı hafta sonu Uğur Mumcu Meydanı’nda gerçekleştirildi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya ve Adana Adaylarının tamamının katıldığı şölen havasında gerçekleşen (hatta deyim yerindeyse miting diyelim) tanıtım toplantısı Adana’yı salladı. Konuşmalarda verilen ortak mesaj "Biz bu büyük birlikteliğe fitne sokup dünü konuşmak isteyenlere dönüp bakmayacağız. Önümüze bakacağız" oldu.  Miting havasında geçen tanıtım toplantısına çok sayıda AK Partili ve Milliyetçi Hareket Partili katıldı. Bu tanıtım toplantısı ile birlikte Cumhur İttifakı resmen sahaya inmiş oldu.

Yakışık almadı!

Genel başkan yardımcısı liste ile ilgilenmiyor, hatta topu da başkasına atıyor. Bu açıklama hiç şık gelmedi, tatmin de etmedi. İYİ Parti’de son açıklama gerçekten yakışık almadı. Adana Milletvekili İsmail Koncuk, açıklanan belediye başkan adaylarının sorumluluğunu üstlenmedi. Adana Milletvekili Koncuk, “Listenin hazırlanmasında hiçbir dahlim olmamıştır” diye bir açıklamada bulunmuş. Bu açıklama partililer tarafından da tasvip edilmedi. Yani hem Adana’dan Genel Başkan Yardımcısı olacaksınız, hem de böyle bir açıklama yapacaksınız. Yakışmadı İsmail Bey, hiç inandırıcı da değil yani.

 

CHP’de dün önseçim günüydü

CHP genel merkezi, il örgütünün baskısıyla 3 ilçede meclis üyeliği için Ceyhan’da da Belediye Başkanı için önseçim kararı almıştı. Ceyhan Adayı Kadir Aydar oldu. Meclis üyeliklerine gelince;  Seyhan Belediye Meclis Üyesi temayül yoklaması Adana Erkek Lisesi’nde, Çukurova aday yoklaması Çukurova Elektrik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, Yüreğir ise Mimar Sinan İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirildi.  İlgi yoğundu, ben de şöyle bir bakayım dedim okulları gezdim. Güvenlik önlemlerinin yanı sıra simitçiler de hazır bekliyordu kapılarda. Hangi okula gittiysem il başkanını orada gördüm, benden önce gidiyordu hepsine. Her neyse,  Önseçim partiye hayırlısı olsun diyelim.

Millet İttifakı’nda Adana için belediye dağılımı; Büyükşehir ile birlikte Ceyhan, Çukurova, İmamoğlu, Karataş, Seyhan, Tufanbeyli ve Yüreğir bilindiği gibi CHP'ye,  Aladağ, Feke, Karaisalı, Kozan, Saimbeyli, yumurtalık ve Sarıçam da İYİ Parti’ye bırakılmıştı, sadece Pozantı ilçesinde her iki parti de aday çıkarıyor.İYİ Parti’nin adayları bugün birinci sayfadan haberde yeralıyor zaten.

Çimdik

Siyasette hayal kuranlara bir çimdik atayım, bir döneme damga vuran siyasiler şu an torun seviyor, aman ha siz de siyasi mevta olmayın.

Haşarı soruyor

-Adana’da örgüt kurmak ve yönetmek suçundan 12 yıl hapis cezasıyla aranan FETÖ’nün Adana il imamı yakalandığını biliyor musunuz?

-Adana'ya yeni huzurevi yapıldığını ve Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın, yapımı tamamlanan Şehit Kara Pilot Yüzbaşı Serhat Sığınak Huzurevi inşaatında incelemelerde bulunduğunu biliyor musunuz?

 

-Babasını görmek ve duasını almak için İmparator Fatih Terim’in, dün birkaç saatliğine Adana’ya geldiğini biliyor musunuz?

- Cafer Esendemir’e ziyarette bulunan Anavarza Bal’ın sahibi Süleyman Sezen, Doktor Burak Yiğenoğlu ve Gayrimenkul Danışmanı Sezgin Garip’in, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Kültür ve Sosyal Tesisleri’ne hayran kaldıklarını biliyor musunuz?

 

-4 ilçede adayını açıklayan İYİ Parti’nin geriye kalan 2 ilçede başkan adaylarını önümüzdeki hafta açıklayacağını biliyor musunuz?

 

- Siyasi partilerin yerel seçimlerde oy pusulasındaki yerlerini YSK’nın açıkladığını biliyor musunuz?

Günün İsmi

Adana’da konuşan Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik

Günün Sözü

İnsanları kandırmak, kandırıldığına inandırmaktan daha kolaydır.  Oscar Wilde

Günün Kitabı

KESNİZANİ: IRAK’IN FETÖ’SÜ

Yazar: Ali Dinç