Çukurova’da Jakaranda Festivali

09/09/2019 02:56 2668

kenti Adana, yeni bir festival daha kazanıyor. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, yeni bir festival hazırlığında.Gelecek yıl mayıs ayının ilk haftasında Jakaranda Kültür ve Sanat Festivali düzenleyecek. Bu festival Adana’nın markalarından biri olacak. Başkan, ayrıca bir Jakaranda Ormanı oluşturacağını ve içinde çocuk köyü olacağını açıkladı. Bu orman 30 dönüm alan içinde olacakmış. Başkan Soner Çetin, bu önemli açıklamayı her Cuma günü aksatmadan sürdürdüğü Halk Günü toplantısında yaptı. Çukurovakültür ve sanat şehri, Çukurova’ya yakışır. Jakaranda, mor renkte çiçekler açan güzel görünümlü bir ağaç. Şimdiden Adana hayırlı olsun yeni festival.

 

 

Yapma sayın başkan !

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Ecz. Ozan Gülaçtı, sosyal paylaşım platformundan, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a çağrı yaptı.

“Yapma Sayın Başkan” diyen Gülaçtı, bakın neler söyledi;

“SUYA ZAM YAPIYORSUNUZ Göreve başladıktan sonra %5,5 zam yaptınız. Ağustos-Eylül arası fark %1.36 Hem ‘İNDİRİM SÖZÜ’nüzde durmuyor hem de ‘ZAM YOK’ diyerek ‘YANLIŞ’ bilgi veriyorsunuz. Gelin ASKİ Genel Kurulunu bu ay toplayın, SÖZ VERDİĞİNİZ İNDİRİMİ BİZ YAPALIM” dedi. Bakalım Zeydan Başkan bu çağrıya nasıl yanıt verecek!

 

İstanbullu gençlerin tercihi NAİF Lokanta

 

Türkiye'nin saygın holdingleri arasında yer alan Ekinci Holdingin veliahttı Batuhan Ekinci, İstanbullu arkadaşlarını Adana'da ağırladı. Açıldığı günden itibaren haklı bir üne sahip Naif lokanta, seçkin misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Ekinci Holdingin veliahttı Batuhan Ekinci, hafta sonunu arkadaşlarıyla birlikte Adana'da geçirdi. Naif Lokanta'da akşam yemeklerini yiyen gençler, daha sonra Ziyapaşa Bulvarı'nda mekanlarda gönüllerince eğlendi. Hafta sonu Adana gezisine Şevval Altınışık, Tayfur Eren, Burak Eren, Yağız Birinci, Mert Ünal, Serhan Eren ve İlayda Ekinci katıldı.

 

 

 

Günün sözü

Hızlı yükselenlere imreniliyor. Oysa en hızlı yükselenler toz, duman, saman ve tüydür. Hz. ALİ

Günün kitabı

YANMIŞ ORMAN KOKUSU

 

Yazar: Menderes Samancılar

Günün ismi

Suça ve suçluya geçit vermeyen Adana Emniyet Müdürü ZAFER AKTAŞ

Çimdik

Bak beyefendi; Sana niçin yaptığını sorduklarında utanacağın ve yalanlamaya kalkacağın işleri yapmaktan çekin. Bu söz gideceği yeri biliyor..!

Haşarı soruyor

 

-Düzenlendiği ilk yıldan itibaren yerli ve yabancı lezzet tutkunlarının büyük ilgisini çeken ve bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan “Adana Lezzet Festivali” yürütme kurulu toplantısının Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında gerçekleştirildiğini biliyor musunuz?

 

-Cuma akşamı yapılan şöhretler karmasında büyük ilgi gören ve her iki takım oyuncularının da büyük keyif aldığı maçı Adana Demirspor şöhretlerinin 6-2 kazandığını biliyor musunuz?

 

-Yüreğir Belediye Başkanı Kocaispir’in, “Bugün İlkokula yeni başlayacak 7500 yavrumuza çanta hediye edeceğiz. Okul hediyelerini okulda alacak olan yavrularımızın heyecanlarını paylaşmak için sabırsızlanıyoruz” dediğini biliyor musunuz?

 

-Kurtuluş ve kuruluşun partisi CHP’nin 96. kuruluş yıldönümünü kutladığını biliyor musunuz?

 

-Bugün okullar açılacağı için Adana’da trafik kaosu yaşanacağını kimlerin iddia ettiğini biliyor musunuz?

 

- Zabıta teşkilatının 193. kuruluş yıldönümü dolayısıyla 1-7 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen “Zabıta Haftası” etkinlikleri kapsamında, Zabıta Müdürü Ercan Kandemir’in personeliyle, düzenlenen kokteylde bir araya geldiğini biliyor musunuz?

 

-TMMOB Mimarlar Odası Adana Şubesi tarafından, Seyhan Belediyesi ve Çukurova Üniversitesi’nin katkılarıyla, TepebağHöyüğü’nün ulusal anlamda tanıtımı ve toplumda koruma bilincinin geliştirilmesi amacıyla gerçekleştirilen “Eski izlerle, yeni çizgiler” Tepebağ yaz okulunun tamamlandığını biliyor musunuz?

 

-Uluslararası X.Ulusal İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresi’nin23-26 Ekim tarihleri arasında Adana Çukurova Üniversitesi Mithat ÖzsanAnfisi’nde gerçekleştirileceğini biliyor musunuz?