Çukurova Belediyesi Adana Demirspor yine üzdü…

15/11/2022 18:34 151

Çukurova Belediyesi Adana Demirspor Sultanlar Liginin dördüncü haftasında Kuzeyboru ile yaptığı maçtan beklentilerimin aksine  3-0 yenilerek döndü. Sürpriz oldu desem yeridir.

 Sultanlar Ligi’nde şu an dördüncü haftasındayız. Öncelikle altını çizmem gereken bazı başlıklar var. Elbette doğal olarak galibiyet tek hedef.  Bu çok normal fakat unutulmaması gereken bir şey var ki, sporcularda onlar kadar galibiyet görmek ister. Bu sebeple takıma ve sporculara gelen tepkiler yerine sonuna kadar takımın yanında olmalıyız.
Şu an genel olarak Sultanlar Ligi’ne baktığımızda bütün takımlar uyum sağlama sürecinden geçiyor. Hangi takım, hangi takımı yenecek hiç belli olmuyor. Bu da rekabeti artırıyor.
Çukurova Belediyesi Adana Demirspor bahsettiğim uyum sürecinden geçen takımlardan birisi. Yeni bir kadroyla, yeni bir ligde mücadele ediyorlar. Temsilcimiz adına, yeni bir ligde olmalarına karşın  dört maç üzerinden değerlendirmek haksızlık olacaktır.
Gelelim son hafta oynadığımız Kuzeyboru maçına; seyir zevki yüksek bir maç oldu. İki tarafta güzel hücumlar yaptı. Kuzeyboru daha sakin daha dengeli oynayarak başarılı oldu. Etkili servis kullandılar, iyi hücumlar yaptılar. Adana Demirspor ise özellikle bu maçta pasör çaprazı sorunu yaşadı. Karşı taraf kadar etkili hücum yapamadılar ve takımın genel problemi olan savunmada aksadılar. Güldeniz Önal’ın yokluğu maçta çok hissedildi. Onun akıllıca attığı plaselere ihtiyacımız vardı. Tüm bunların beraberinde maçtan mağlubiyetle ayrılan bizim takımımız oldu.
Savunma ve hücum probleminin üzerinde durulması gerekiyor. Antrenmanlarda özellikle bu iki konu üzerinde çalışmalar yapılacaktır diye düşünüyorum.  Özellikle savunmada bütün oyuncular destek vermeli fakat özellikle libero ve smaçörlerden katkı almalıyız. Maçlarda her oyuncudan gerekli katkıyı aldığımızda başarılı olabiliriz.