Çokduygulu Ankara’yı Adana’ya taşıdı

14/10/2018 21:18 2106

Kim ne derse desin bu kentte siyaseti okuyan üç kişi varsa biri de Savaş Çokduygulu’dur. 25 yıldır parlamento ve siyasi partilerin genel merkezlerinden herkesten önce haber alıp Adanalılara ulaştırır. Bu hafta da yine gündem yaratacak röportajlar serisi ile her üç siyasi partiden yerel seçimlerden sorumlu genel başkan yardımcıları ile görüşerek gündem oluşturdu. Adana’nın siyasi partiler tarafından nasıl değerlendirildiğini bu röportajlarda okuyacaksınız.

Leziz bir festival oldu

Olan oldu, hafta sonu Adana misafir doldu. Yüzlerce gurme, yerli ve yabancı turistler, protokol, ünlü televizyoncular ve daha nice nice isimler. Lezzet Festivali ile Adanalılar unutulmaz üç gün yaşadılar. Çinli konuklarımızın mutfakları ile misafir oldukları festivalde mangal ateşini protokol yaktı. Adana Valiliği’nin himayesinde tüm oda, borsa ve belediyelerin desteklediği festival daha bir hafta Türkiye gündeminde konuşulur demedi demeyin.

AK Parti’de teşkilatlar yine toplandı

AK Parti’de 3 gün sürecek olan İlçe Başkanları İstişare Toplantısı dün Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in katılımıyla başladı. Hatırlayacağınız gibi AK Parti, Ekim ayı başında 81 ilden ana kademe ilçe başkanları Genel Merkeze gitmiş, burada AK Parti Kurmayları tarafından teşkilat başkanları ile beraber geçmiş seçim stratejilerini değerlendirilmişti. Görünen o ki, AK Parti seçime çok sıkı hazırlanıyor.

Büyükşehirde CHP adayı belli gibi?

Malum yerel seçimler yaklaştıkça heyecan da artıyor doğal olarak. Şimdiden adaylığı duyurulan da oldu, sürekli ismi zikredilenler de var. İttifak konularına girmeden MHP, Büyükşehir Başkanı Hüseyin Sözlü'nün ismini kamuoyuna duyurdu. AK Parti'den aday adaylığını duyurup çalışmaya başlayan isimler de bulunuyor. CHP'nin de özellikle büyükşehirle ilgili ne yapacağı çok merak ediliyor. Ankara’daki haber kaynaklarımız Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in Büyükşehir Adayı olma şansını yüzde 95 olarak söylüyorlar.Soner Çetin Büyükşehir adayı olarak gösterilirse şaşırmam. Bu arada CHP’nin Ceyhan adayı ise Kadir Aydar olarak dillendiriliyor, diğer aday adaylarından bir adım önde olduğu ifade ediliyor.Her zaman söylerim siyasette bir gün, bir saat çok önemlidir. Haydibakalım nasıl bir tablo ortaya çıkacak bunu hep birlikte göreceğiz

Çimdik

Lezzet Festivali’ne gitmeyenleri bir çimdikleyeyim de ayıksınlar. Şehrimizde böyle büyük bir muhteşemliğe nasıl katılmama gafletinde bulunduklarını, festivalin medya yansımalarını gördüklerinde anlayacaklar.

Haşarı soruyor

-Adana  Lezzet Festivali’nin hafta sonu şehir dışından gelen binlerce misafiri ağırladığını biliyor musunuz?

 

-AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in festivaldeki çocuklara kendi elleriyle yiyecek dağıttığını biliyor musunuz?

 

- Hürriyet Bölge Temsilcisi Erdal Fernergiz’in Erkan Koleji öğrencilerine gazeteciliği anlattığını biliyor musunuz?

 

-CHP Adana İl Örgütü’nün eğitim biriminin (Şeniz İl ve Remzi Ümit Atay) Parti Okulu çalışmaları kapsamında sokak örgütlenmesinin ilk çalışmasını, Çukurova İlçesinde gerçekleştirdiğini biliyor musunuz?

 

-Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Sağlık Turizmi Çalıştayı’nda İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer’in muhteşem bir konuşmaya imza attığını biliyor musunuz?

-Kilikya Nehir Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Adana Şubesi’nin Cuma günü Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde Göksel Yılmaz Ensemble Arapça konseri düzenleyeceğini biliyor musunuz?

 

-Avukat Yalçın Tunçsoy’un CHP’den Çukurova Belediye MeclisÜyesi Aday Adayı olduğunu biliyor musunuz?

 

- Turizm sektörüne öğrenci yetiştiren Nezihe Yalvaç Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nin,5 yıldızlı seviyedeki oteliyle, 2 milyon 593 bin lira ciro yaparak, ’En Yüksek Döner Sermaye Geliri’ sıralamasında 11’inci sırada yer aldığını biliyor musunuz?

 

-CHP Seyhan İlçe Gençlik Kolları Örgütü’nün Süleyman Bengül Başkanlığında, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz’ın da katılımıyla “Yerel Seçimlere Hazırlık ve Genç Adayların Desteklenmesi” konulu toplantı düzenlediğini ve toplantının büyük ilgi gördüğünü biliyor musunuz?

 

 

Günün İsmi

Lezzet Festivali için Adana’ya gelen İsmail Küçükkaya

Günün Sözü

Dünya herkese yetecek büyüklükte. Onun için, başkasının yerini kapmaktansa, çalışarak gerçek yerinizi bulun.

Günün Kitabı

Suç ve Beyin

Yazar:Prof. Dr. Sultan Tarlacı