CHP’li Başkan Karalar’a DASEV toplantısında büyük alkış

02/03/2020 21:00 1572

CHP’li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Darendeliler Kültür Sağlık ve Eğitim Vakfı (DASEV)’in kan ve organ bağışı etkinliğinde, çok güzel konuştu. Başkan Karalar, öteden beri Darendelileri hayranlıkla takip ettiğini belirterek, “Bu AĞA kenti Adana Darendeliler olmasaydı ne yapardı? Hem istihdam sağlayan, hem iş kuran ama kazancını tek başına yemeyip önemli hayır hasenat işleri yapan sizlere ben yürekten teşekkür ediyorum. Bu Kürsü siyaset yapma yeri değil, şu anda DASEV toplantısındayız, DASEV’i konuşmamız lazım. Çıkıp burada siyaset yapılırsa bu DASEV’e de haksızlıktır. Çünkü sizler siyaset üstü insanlarsınız ve siyaset üstü işler yapıyorsunuz” dedi. Salonda bir anda alkış tufanı koptu. Açıkçası Darendeliler bugüne kadar bir solcu başkanı hiç bu kadar alkışlamamıştı. Helal olsun Zeydan Başkan.

Adana Demirspor’dan Milli birlik vurgusu

Adana Demirspor Cumartesi günü Hatayspor’u evinde ağırladı. Karşılaşmada ne yaptıysa bir türlü kaleye girmeyen top taraftarı da çıldırttı ve maç 1-1’lik skorla sonuçlandı. Ama karşılaşmanın en dikkat çeken konusu Milli Birlik vurgusu oldu. Büyük Adana Demirspor taraftarı Şehitlerimizin isimlerini hep birlikte haykırdı.  Demirspor tribünleri şehitlerimiz ve ülkemiz için bütünleşti, dünyaya #MehmetciğimizinYanındayız mesajı verdi. Adana Demirspor taraftarlarları, Hatayspor karşılaşmasında kahraman şehitlerimizin anısına stadyumu kırmızı beyaza boyadılar. Karşılaşmaya Türk bayrağı ile çıkan Adana Demirspor, Hatayspor karşısında Kırmızı- Beyaz forma giydi. İdlib’de askeri güçlerimize düzenlenen hava saldırısı sonucu şehit olan kahraman askerlerimizin isimleri maç öncesi okundu. Maraton tribününde dev Türk bayrağı açıldı. Ve tüm taraftarlar ellerinde Türk bayraklarıyla milli birlik ve beraberlik vurgusu sergilediler.

 

 

 Balcalı Hastanesi’nde corona yok

Asılsız dedikodular internette dolaşan doğruluğu kanıtlanmamış haberler boşu boşuna milleti geriyor. Balcalı Hastanesi’nde corona yok. Yaklaşık iki gündür hastanın tetkik sonuçlarının pozitif çıktığı, hastanenin karantinaya alındığı, acil servisin kapatıldığı şeklinde gerek sosyal medyada gerekse bazı haber portallarında aslı olmayan haberler yayınlanıyor. Çıkan haberler kesinlikle doğru olmamakla beraber vatandaşların resmi kaynaklardan yapılmayan açıklamalara itibar etmemelerini gerekiyor.

Başhekimlik kamuoyuna bir açıklama yaptı. Açıklamada şöyle deniyor;  “ 27 Şubat tarihinde Suudi Arabistan’dan Umre ibadetinden dönüp, Balcalı Hastanesine öksürük şikayetiyle başvuran ve 2 gündür üst solunum yolu enfeksiyonu şüphesiyle tedbir amaçlı enfeksiyon servisinde izole odada tedavi altında bulunan hastanın yapılan tetkikleri sonucu yeni tip Coronavirüs (COVID-19) olmadığı tespit edildi.”

 

 

Günün sözü

 

"Eğer aç ve kimsesiz bir köpeği alıp bakar ve rahata kavuşturursanız sizi ısırmaz. İnsan ve köpek arasındaki temel fark budur" - Mark Twain

Günün kitabı

  

 ATATÜRK’ÜN UŞAĞININ GİZLİ DEFTERİ

 

YAZAR:   CEMEL GRANDA

 

Günün ismi

  

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir

 

Çimdik
Dr. Sabri Herdem, susmayıp skandal bir olayı ortaya çıkardı. Yüreğir Devlet Hastanesi’nde, Devletin kasasını boşaltmaya çalışan o hainleri bir çimdikleyeyim dedim. Yaptığınız yanınıza kar kalmayacak bilesiniz.

 

  

Haşarı soruyor

  

-Çukurova Kulübü’nde genel kurulda Eser Kayhan’ın yeniden başkanlığa seçildiğini biliyor musunuz?

-İdlib’te gerçekleşen hain saldırı sonrası toplumun tüm kesimleri gibi, Türkiye genelinde tüm kurumların katılımıyla ve eşzamanlı olarak 81 ilde Adana’da da milli bir duruş göstermek amacıyla, Adana Sanayi Odası’nda STK’ların ortak bir basın açıklaması gerçekleştireceğini biliyor musunuz?

 

-İdlip şehidi Uzman Çavuş Selman Cankara'yı Sabancı Merkez Camide kılınan cenaze namazının ardından on binlerin sonsuzluğa uğurladığını biliyor musunuz?

 

- Adana'yı Bir de Bizden Dinleyin” diyerek Güzel Adana platformunun her pazar günü Adana gündemini keyifli ve zaman zaman da eleştirel olarak Fm 91.6 frekansında radyobaskent’te  yorumladığını biliyor musunuz?

 

- İMO Adana Şubesi Yönetim Kurulu’nun, genel kurulun ardından görev dağılımı yaptığını ve Hasan Aksungur’un, İMO Adana Şube Başkanı olduğunu biliyor musunuz?

- Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın, “Dünya STK günü”nde bir araya geldiği STK temsilcilerine “Çalışmalarımızı birleştirelim” çağrısında bulunduğunu biliyor musunuz?

 

- Geri dönüştürülebilir atıkların toplanmasıyla ilgili, Çukurova Belediyesi’nde başlatılan bilgilendirme

Çalışması’nın pilot bölge olarak belirlenen Toros Mahallesi’nde gerçekleştirildiğini biliyor musunuz?

 

-MHP Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy’un nihayet Adana Milletvekili olduğunu hatırladığını ve sonunda ilk önergesini meclise sunduğunu biliyor musunuz?