Ceyhanlı Kadir Aydar ŞOV yaptırmadı!

04/11/2019 20:22 1409

 

Ceyhan Belediyesi geçtiğimiz hafta belediyeye gelen haciz skandalı ile sarsıldı!

Belediyeden alacağı olduğu gerekçesi ile bir firma CHP’li Ceyhan Belediyesine haciz işlemi başlattı. Haciz işlemi için belediyeye icra memurları ile gelen firma yetkilileri yanlarına gazetecileri de(A HABER) alarak soluğu Başkan Kadir Aydar’ın odasında aldı. Haciz işlemine Başkan Aydar’ın odasından başlamak isteyen firma yetkilileri hiç ummadıkları bir tepki ile karşılaştı. Değim yerinde ise Başkan Kadir Aydar açtı ağzını yumdu gözünü!

Önceki AKP’li belediye tarafından yapılan hatta faturası da o dönem kesilen ancak ödeme yapılmayan iş ile ilgili tamamen CHP’li belediyeyi zor durumda bırakmayı amaçlayan bu haciz işlemi aslında Başkan Aydar’ın odasına değil Ceyhan’ın Ceyhanlının geleceğine yapılmıştır. Amaç tamamen Kadir Aydar’ın ilçesine hizmet yapmasını engellemek ve tabiri yerinde ise elini kolunu bağlamaktı.

Ama yerimi Anadolu çocuğu; yemez!

Hele basınını çağırarak yapılan ve direk makam odasını hedef alan haciz işlemi şov amacından başka bir şey değildi. Elbette basın burada işini yapıyor ancak firma yetkililerinin amacı hiçte üzüm yemek değil tamamen bağcıyı dövmeyi amaçlamaktaydı. Burada bağcı Başkan Kadir Aydar… Ama unuttukları Adana’nın Kadir’i ne dayak yer nede hak!

İcra işlemi sırasında birde video kaydı çekilmişti. Bu kayıtlarda Başkan Kadir Aydar’ın iddiaları Türkiye’yi sarsacak düzeydeydi.

Aydar, yapılan incelemelerde işin yüzde 40’ının yapılıp paranın yüzde yüzünü icra yolu ile alınmak istendiğini iddia ediyordu. Eğer doğru ise gerçekten çok vahim bir durum konunun acilen yetkili makamlar ve savcılık tarafından incelenmesi şart. Hiç kimse halkın parasını bu şekilde gasp edemez! Gasp etmeye çalışan ise Adana’nın yiğit mert yağız delikanlısı Kadir Aydar’ı bulur…

Aydar’ın icra için gelen firma yetkililerine söylemleri tam bir Adana üslubuydu.

Öyle artist artist buraya gelemezsiniz!”

Elinizden geleni ardına koymayın”

Burası dingonun ahırı değil!”

Hırsınızın bedelini ödeyeceksiniz”

Elbette firmalar belediyelere iş yapar ve yaptıkları işin ücretini alır alamaz ise alma yöntemlerinden biride icardır. Anacak burada şunu sormakta gerekir;

1-Madem alacağınız var icra işlemini size işi veren AKP’li belediyeye neden yapmadınız yâda yapamadınız?

2-Neden ve kimden korktunuz?

3-Yapacağınız icara işlemi için gazetecileri çağırma ihtiyacını neden hissettiniz?

4- Gazetecileri çağırarak paranızı tahsil etmek mi istediniz yoksa Kadir Aydar’ı kamuoyu önünde küçük mü düşürmek istediniz?

5- Yaptığınız icra ŞOVUNDA istediğinizi elde ettiniz mi?